چهارشنبه 2 خرداد 1403 02:09
photograph momaiez
nima Chekhov
کتاب های پیشنهادی
تازه های نشر
بیت‌المقدس میهمان ویژه نمایشگاه بین‌المللی کتاب تونس چاپ

روز جمعه 24 آوریل بیست‌و‌هفتمین دوره نمایشگاه‌بین‌المللی کتاب‌تونس با مشارکت بیش از هزارناشر از35کشور جهان افتتاح شد.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از روزنامه العرب چاپ لندن، میهمان ویژه این نمایشگاه که تا سوم ماه می به كار خود ادامه مي‌دهد، بیت‌المقدس و فرهنگ فلسطینی است که امسال به عنوان پایتخت فرهنگی جهان عرب انتخاب شده است.
در این نمایشگاه 1064 ناشر شرکت دارند که از این تعداد 96 ناشر تونسی هستنند و 176 ناشر برای نخستین بار در این نمایشگاه شرکت کرده‌اند. همچنین 110 هزار عنوان کتاب در این نمایشگاه عرضه شده که 60 درصد آنها به زبان عربی و بقیه به زبان‌های دیگر است.
«ابو دقه» وزیر فرهنگ تونس در این‌باره گفت: «نمایشگاه امسال میزبان شهر بیت‌المقدس برای تجلیل از فرهنگ عالی این شهر است. این حرکت از برنامه‌های بزرگداشت بیت‌المقدس به عنوان پایتخت فرهنگی و اسلامی جهان عرب در سال 2009 محسوب می‌شود.»
قرار است به همین مناسبت روز 28 آوریل یک نشست فکری در مرکز همایش‌های نمایشگاه با موضوع «بیت‌المقدس در گذر ادبیات و تاریخ» نیز برگزار شود.
«بوبکر بن فرج» مدیر نمایشگاه نيز با شرکت در یک کنفرانس خبری در این باره گفت: «تونس در مراسم انتخاب بیت‌المقدس به عنوان پایتخت فرهنگی جهان عرب در سال 2009 حضوري فعال داشت و این دوره از نمایشگاه نيز به واسطه حضور فلسطین با دیگر دوره‌ها تفاوت قابل توجهی يافته و مشارکت فلسطین در آن بسیار پررنگ و پر شور است.»
در این دوره از نمایشگاه کشور فرانسه با حضور 431 ناشر که 85 ناشر آن برای نخستین بار در این نمایشگاه حاضر می‌شوند، جایگاه نخست را در میان شمار ناشران خارجی حاضر در نمایشگاه بین‌المللی تونس به خود اختصاص داده است. پس از فرانسه کشور مصر با 107 ناشر در رتبه دوم قرار دارد. پس از مصر کشورهای تونس با 96 ناشر، لبنان با 85 ناشر و سوریه با 65 ناشر جا دارند.
ایران، اردن، عربستان سعودی، لیبی، مغرب، عمان، قطر، کویت، موریتانی، یمن، قبرس، ترکیه، بلژیک، هلند، انگلیس، ایالات متحد، اتریش، مجارستان و آلمان از ديگر كشورهايي هستند كه در اين نمايشگاه حضوري پررنگ دارند.


یادداشت های بازدیدکنندگان
نام شما / ایمیل شما

ورود و خروج
نام کاربری

کلمه عبور

مرا به ياد داشته باش
فراموش کردن کلمه عبور
ثبت نام نكرده ايد؟ عضویت
پــیـونــد ها
مجمع ناشران الکترونیک
کتابخانه‌ی امید ایران
کتابخانه‌ الکترونیکی ‌نسیم‌ رضوان
کتاب همراه
شرکت انتشارات ویژه نشر
کتاب کودک
خرید کتاب ارشاد
خبرگزاری کتاب ايران
خانه كتاب
جایزه ادبی ایران
پایگاه‌دریافت‌کتب‌الکترونیکی
پارس بوک
این روشنای نزدیک
آی کتاب
کتابخانه مجازی ایران
کتابخانه دانشکده پزشکی شیراز
کتابخانه الکترونیکی ویکیو
آی آی کتاب
آدینه بوک
نشر کارنگ

sokhangostar All Rights reserved 2007

 info@sokhangostar.com