جمعه 4 خرداد 1403 14:30
photograph momaiez
nima Chekhov
کتاب های پیشنهادی
تازه های نشر
برخورد وزارت ارشاد با كتاب‌هاي خرافي در نمايشگاه امسال چاپ

رئيس كميته نظارت و ارزشيابي بيست و دومين نمايشگاه بين‌المللي كتاب تهران با تأكيد بر برخورد با كتاب‌هاي ديني خرافه‌پرستانه در نمايشگاه امسال، گفت...

اين كتاب‌ها رتبه‌بندي ناشران را در سطح پايين‌تري قرار مي‌دهد. محمدعلي رمضاني، رئيس كميته نظارت و ارزشيابي بيست و دومين نمايشگاه بين‌المللي كتاب تهران در گفت‌وگو با خبرنگار فارس، بيان داشت: جزو اختيارات كميته رسيدگي به تخلفات ناشران است كه اگر شاهد برخي تخلفات ويژه از سوي ناشران باشند، حق شركت در نمايشگاه را از آن‌ها سلب كند. رئيس اداره كتاب وزارت ارشاد يكي از مصاديق كتاب‌‌هاي سطح پايين را كتاب‌هاي ديني خرافه‌پرستانه توصيف كرد و گفت: در طول سال سعي كرديم كتب سطح پايين ديني را منتشر نكنيم و با بعضي از آن‌ها برخورد هم داشتيم. رمضاني ادامه داد: به كتاب‌هاي سطح پايين ديني كه بين نمايشگاه كتاب پارسال و امسال كه منتشر شده، مجوز نداديم و به ناشران گفتيم كتاب‌هاي قبل از آن را هم به نمايشگاه نياورند. وي خاطرنشان كرد: يكي از معيارهاي رتبه‌بندي ناشران همين كتاب‌هايي است كه به ترويج خرافه پرستي مي‌پردازد كه در رتبه‌بندي، ناشران را در سطح نازل‌تري قرار مي‌دهد.
رمضاني اظهار داشت: ناشران در نمايشگاه كتاب فقط مجاز به ارائه كتاب به شكل چاپ سنتي و كتاب‌هاي الكترونيك داراي مجوز هستند. وي افزود: برخي ناشران چنين مجوزي را ندارند و حق ندارند اين كتاب ها را عرضه كنند.
رئيس كميته نظارت و ارزشيابي بيست و دومين نمايشگاه بين‌المللي كتاب تهران از اختصاص فضاهايي براي عرضه محصولات فرهنگي غير از كتاب خبر داد و گفت: در نظر داريم غرفه‌هاي مجزايي در نظر گرفته شود كه در اختيار برخي مؤسسات فرهنگي مرتبط قرار بگيرد تا آثار فرهنگي خود را در دسترس مردم قرار دهند تا به رونق نمايشگاه كمك كند. وي عنوان كرد: نشر الكترونيك شامل نرم‌افزارهاي چند رسانه‌اي، چند سالي است كه از نمايشگاه كتاب تهران منفك شده و قرار نيست دوباره اين آثار در نمايشگاه كتاب عرضه شود. رمضاني تأكيد كرد كه فقط قرار است كتاب‌هاي الكترونيك آن هم منوط به دريافت مجوز ارائه شود؛ وگرنه عرضه فيلم، سي‌دي‌هاي صوتي يا فروش پوستر، تسبيح و ديگر كالاها ممنوع است. وي برخورد دو گانه مسئولان برگزاري نمايشگاه در برخورد با فروش پوستر توسط ناشران را نه تأييد و نه تكذيب كرد و گفت: در اين موارد سعي داريم برخورد دو گانه صورت نگيرد.


یادداشت های بازدیدکنندگان
نام شما / ایمیل شما

ورود و خروج
نام کاربری

کلمه عبور

مرا به ياد داشته باش
فراموش کردن کلمه عبور
ثبت نام نكرده ايد؟ عضویت
پــیـونــد ها
مجمع ناشران الکترونیک
کتابخانه‌ی امید ایران
کتابخانه‌ الکترونیکی ‌نسیم‌ رضوان
کتاب همراه
شرکت انتشارات ویژه نشر
کتاب کودک
خرید کتاب ارشاد
خبرگزاری کتاب ايران
خانه كتاب
جایزه ادبی ایران
پایگاه‌دریافت‌کتب‌الکترونیکی
پارس بوک
این روشنای نزدیک
آی کتاب
کتابخانه مجازی ایران
کتابخانه دانشکده پزشکی شیراز
کتابخانه الکترونیکی ویکیو
آی آی کتاب
آدینه بوک
نشر کارنگ

sokhangostar All Rights reserved 2007

 info@sokhangostar.com