سه شنبه 26 شهريور 1398 16:44
photograph momaiez
nima Chekhov
کتاب های پیشنهادی
تازه های نشر
"جیمز گراهام بالارد" درگذشت چاپ

جیمز گراهام بالارد خالق رمان «تصادف» پس از تحمل چندسال بیماری در سن 78 سالگی در منزل شخصی‌اش درگذشت.

به گزارش فارس، این نویسنده تا امروز بالغ بر 40 رمان و مجموعه داستان کوتاه به رشته تحریر در آورده که از میان آن‌ها می‌توان به رمان‌های تصادف، جزیره بتون، امپراتوری خورشید، شب‌های کوکائین و مجموعه‌های داستانی صدای زمان و داستان‌های دیگر، بیلنیوم، ناممکن اشاره کرد.
بالارد در رمان «تصادف» که مشهورترین و پرفروش‌ترین اثر وی محسوب می‌شود، داستان نابودی انسان را با استفاده از فناوری ساخت خودش به تصویر می‌کشد و از این طریق به نوعی فرآیند مکانیکی شدن جهان را به چالش می‌کشد.
سال‌ها بعد با اقتباس از این رمان فیلمی جنجالی با نام «تصادف» توسط کارگردان کانادایی، دیوید کرانتبرگ ساخته شد که مورد استقبال عموم قرار گرفت.
علاوه بر این رمان تصادف، رمان «امپراطوری خورشید» نیز که یکی دیگر از آثار وی محسوب می‌شود که پس از دریافت چندین جایزه ادبی توسط استیون اسپیلبرگ، با همین نام کارگردانی و ساخته شد.
هانبوری دستیار بالارد که به مدت 25 سال در کنار او مشغول به کار بوده است پس از مرگ این نویسنده به خبرنگار گاردین می‌گوید: بالارد به حق نویسنده‌ای بااستعداد و توانمند بود که در دوران نویسندگی‌اش که بیش از 50 سال به طول انجامید بالغ بر 70 اثر در ژانرهای مختلف ادبی و یادداشت و مقاله به رشته تحریر درآورد.
از جیمز گراهام بالارد آثار متعددی به فارسی منتشر شده است که از آن‌ها می‌توان به رمان‌های ساحل پایانی، منطقه مصیبت‌زده، برج و امپراتوری خورشید با ترجمه علی‌اصغر بهرامی اشاره کرد.


یادداشت های بازدیدکنندگان
نام شما / ایمیل شما

ورود و خروج
نام کاربری

کلمه عبور

مرا به ياد داشته باش
فراموش کردن کلمه عبور
ثبت نام نكرده ايد؟ عضویت
پــیـونــد ها
مجمع ناشران الکترونیک
کتابخانه‌ی امید ایران
کتابخانه‌ الکترونیکی ‌نسیم‌ رضوان
کتاب همراه
شرکت انتشارات ویژه نشر
کتاب کودک
خرید کتاب ارشاد
خبرگزاری کتاب ايران
خانه كتاب
جایزه ادبی ایران
پایگاه‌دریافت‌کتب‌الکترونیکی
پارس بوک
این روشنای نزدیک
آی کتاب
کتابخانه مجازی ایران
کتابخانه دانشکده پزشکی شیراز
کتابخانه الکترونیکی ویکیو
آی آی کتاب
آدینه بوک
نشر کارنگ

sokhangostar All Rights reserved 2007

 info@sokhangostar.com