شنبه 12 آذر 1401 02:32
photograph momaiez
nima Chekhov
کتاب های پیشنهادی
تازه های نشر
افراد باهوش‌تر دیرتر می‌میرند! چاپ

تحقیقات اخیر نشان می‌دهد، افرادی که نسبت به دیگر هم سن و سالان خود از ضریب هوشی بالاتری برخوردارند، کمتر با خطر مرگ نابه هنگام مواجه خواهند بود.

به نقل از مجله علمی Natural News، بررسی های انجام شده توسط گروهی از دانشمندان سوئدی بر روی بیش از یک میلیون داوطلب نشان داد رابطه بسیار قابل توجهی میان توانایی های ذهنی افراد و بروز مرگ های نابه هنگام در آنها وجود دارد. این سری تحقیقات به پیشنهاد دولت سوئد در راستای هدف تعریف شده برای هیات دولت این کشور در زمینه افزایش فرصت های تحصیلی در میان مردم سوئد صورت گرفته است چراکه به اعتقاد دولتمردان سوئدی ایجاد فرصت های تحصیلی پیامدهای بسیار مطلوبی در افزایش سلامت افراد دارد.
در این پژوهش بسیار گسترده، دانشمندان تعداد بیش از یک میلیون نفر از داوطلبان ورود به ارتش سوئد را برای مدت زمانی طولانی تحت نظر گرفته و زوایای مختلف زندگی آنان را مورد بررسی قرار دادند.
در این میان مشخص شد، چنانچه فردی در خانواده ای رشد یافته که محیط خانواده برایش محیطی امن بوده و تقریبا تمامی نیازهای مادی و معنوی او تامین بوده، میزان تحصیلات فرد تنها عاملی است که تاثیر چشمگیری بر رابطه ضریب هوشی و بروز مرگ نابه هنگام در وی داشته است.
دانشمندان بر این اعتقادند که وجود رابطه میان بالابودن ضریب هوشی و کاهش میزان مرگ ومیر می تواند از این امر حکایت داشته باشد که افراد باهوش تر کمتر به رفتارهای پرخطر و ناسالم روی می آورند و در نتیجه در طول زندگی خود نیز از سلامت بیشتری برخوردار بوده و کمتر دچار مرگ های نابه هنگام خواهند شد.


یادداشت های بازدیدکنندگان
نام شما / ایمیل شما

ورود و خروج
نام کاربری

کلمه عبور

مرا به ياد داشته باش
فراموش کردن کلمه عبور
ثبت نام نكرده ايد؟ عضویت
پــیـونــد ها
مجمع ناشران الکترونیک
کتابخانه‌ی امید ایران
کتابخانه‌ الکترونیکی ‌نسیم‌ رضوان
کتاب همراه
شرکت انتشارات ویژه نشر
کتاب کودک
خرید کتاب ارشاد
خبرگزاری کتاب ايران
خانه كتاب
جایزه ادبی ایران
پایگاه‌دریافت‌کتب‌الکترونیکی
پارس بوک
این روشنای نزدیک
آی کتاب
کتابخانه مجازی ایران
کتابخانه دانشکده پزشکی شیراز
کتابخانه الکترونیکی ویکیو
آی آی کتاب
آدینه بوک
نشر کارنگ

sokhangostar All Rights reserved 2007

 info@sokhangostar.com