سه شنبه 14 مرداد 1399 13:14
photograph momaiez
nima Chekhov
کتاب های پیشنهادی
تازه های نشر
خروجی سایت
حاضرین در سایت
24 میهمان حاضرند

نقشه سایت

نمايشگاه كتاب پاسخگوي همه‌گونه ذائقه بود چاپ

وزير ارشاد در مراسم اختتاميه نمايشگاه كتاب تهران با بيان اينكه اين نمايشگاه پاسخگوي همه‌گونه ذائقه بود گفت: كساني كه واقعيت نمايشگاه را نديدند بايد  ...

وزير ارشاد در مراسم اختتاميه نمايشگاه كتاب تهران با بيان اينكه اين نمايشگاه پاسخگوي همه‌گونه ذائقه بود گفت: كساني كه واقعيت نمايشگاه را نديدند بايد عينك بدبيني‌شان را دربياورند. محمدحسين صفار هرندي وزير ارشاد در مراسم اختتاميه بيست و يكمين نمايشگاه بين‌المللي كتاب تهران گفت: نمايشگاه تا ساعتي ديگر تمام مي‌شود. مي‌توان حدس زد فردا كساني كه طي ده روز گذشته با اين مكان الفت و انس داشتند با عبور از كنار مصلي با حسرت به اين مكان آگاهي بخش نگاه خواهند كرد و اين رمز موفقيت نمايشگاه كتاب است. نمايشگاهي كه از روز بنيان قرار بود ايرانيان را به فرهنگ دعوت كند كه اكنون به اين هدف رسيده است.
وي افزود: شايد نتوان مناسبت ديگري را در كشور پيدا كرد كه فراواني آن چه به لحاظ كمي و چه كيفي مثل نمايشگاه كتاب باشد. قشرهاي مختلف چه ساكنان تهران و چه ساكنان سراسر كشور و جهان اسلام و سراسر گيتي در سنين گوناگون گمشده‌هاي معنوي خود را در اين نمايشگاه جستجو مي‌كنند و اين نمايشگاه پاسخگوي هرگونه ذائقه بود.
وزير ارشاد حضور جوانان را مايه شعف بيشتر نمايشگاه دانست و تصريح كرد: با حضور همه شخصيت‌هاي برجسته اهل علم و فرهنگ از رهبر انقلاب تا عموم مردم در اين نمايشگاه جاي دارد كه خدا را شكر كنيم.
صفار هرندي درباره حضور رهبر معظم انقلاب در نمايشگاه عنوان كرد: سواي از مسئوليت خطير ايشان يك چهره درخشان در ساحت فرهنگ و يك كتاب‌ شناس حرفه‌اي هستند وقتي امروز در معيت ايشان از نمايشگاه بازديد مي‌كردم و قضاوتشان نسبت به كتاب‌ها را مي‌شنيدم نشان مي‌داد ايشان براي مجلدات مختلف كتاب كارنامه‌هاي ده ساله داشتند. مثلا ايشان مي‌گفتند كه جلد اول فلان كتاب را 40 سال پيش خوانده‌اند.
وزير ارشاد بيان داشت: ايشان برخلاف آنچه در افواه عامه و در رسانه‌هاي بي‌توجه مشهور شده و به آن دامن زده مي‌شود معتقد است جامعه ما بي‌نسبت با كتاب نيست و در همين شرايط هم با كتاب قهر نيست.
وي با اشاره به 270 هزار عنوان كتاب در نمايشگاه گفت: چشمان ناظران اين 270 هزار عنوان را آمار نداريم ولي قطعا از 5 ميليون نفر كمتر نيست اگر اينها را در هم ضرب كنيم نشان مي‌دهد چه اتفاق زيبايي رخ داده يعني رؤيت يار مهربان و كساني كه اين واقعيات را نمي‌بينند يا بايد دوباره به نمايشگاه بيايند و ببينند و يا بايد عينك بدبينيشان را درآورند.
صفارهرندي اضافه كرد: ما در سال 54 هزار عنوان كتاب داريم كه اگر در ميانگين 3 هزار تيراژ ضرب كنيم و آن را هم در متوسط هر كتاب دويست صفحه ضرب كنيم به آمار بالايي مي‌رسيم كه قطعا رقمي است بالاتر از آن چيزي كه رسانه‌ها مي‌گويند و معتقدند كه مردم ما با كتاب بيگانه‌اند؛ حتي اگر مردم يك سوم كتاب‌ها را هم بخوانند باز هم رقم بالاتر از گفته آنهاست و اين در حالي است كه در عوض كتاب‌هايي كه خوانده نمي‌شود ممكن است يك كتاب ده‌بار خوانده شود.
وزير ارشاد اظهار داشت: حتي سياه‌بينان هم اين را مي‌گويند كه امسال سال حضور مردم در نمايشگاه بود منتهي مي‌گويند كه كتاب‌هايي كه در نمايشگاه هست خوب نيست و بعد مي‌گويند مردم نمي‌فهمند چه چيزي بخوانند متاسفم كه اينها در رسانه‌هاي ما منعكس مي‌شود و مردم حتما آنها را نمي‌بخشند.
صفارهرندي با تاكيد بر جدي پيگيري كردن جنبش مطالعه و نهضت كتاب‌خواني اذعان داشت: ما در آستانه نهضت كتابخواني هستيم و قدم در آن راه گذاشتيم بهتر است روحيه خود را تضعيف نكنيم و خود را ناكام از آنچه مي‌خواهيم بدست آوريم جلوه ندهيم.
صفار هرندي خاطرنشان كرد: نمايشگاهي كه اين توان را دارد كه دل‌هاي شخصيت‌هاي تراز اول مملكت، علما، مراجع و بزرگان حوزه و دانشگاه را به خود معطوف كند بايد حرمتش حفظ شود.


یادداشت های بازدیدکنندگان
نام شما / ایمیل شما

اخبار
خبر تازه معاون وزیر ارشاد

 معاون امور فرهنگی در نخستین جلسه شورای سیاست‌گذاری چهاردهمین جشنواره صنعت چاپ بر تشکیل دبیرخانه دایمی برای این رویداد مهم ملی تاکید کرد.


ادامه مطلب...
گاردین و معرفی 10 کتاب پرفروش ماه ژوئن در حوزه علم و فناوری

 
از قهرمان زیست‌شناسی مولکولی تا انقلاب‌چهارم، می‌توانبد با جدیدترین تفکرات علمی و فناورانه ماه ژوئن با کتابهایی که به شما معرفی می کنیم(گاردین)، آشنا شوید:


ادامه مطلب...
داستان زنی ایرانی به قلم نویسنده امریکایی

 نشر چشمه به زودی کتابی از آن تایلر نویسنده آمریکایی با ترجمه گلی امامی روانه بازار نشر می‌کند.


ادامه مطلب...
رمان جدید آگاتا کریستی با شرکت هرکول پوآرو و البته نویسنده‌ای به نام "سوفی هانا"

 "سوفی هانا" نویسنده رمان‌های جنایی با حمایت نوه آگاتا کریستی سپتامبر امسال جدیدترین اثر خود با حضور هرکول پوآرو را راهی بازار می کند.


ادامه مطلب...
مومنی در حوزه هنری ماندنی شد

 محسن مومنی رئیس حوزه هنری به مدت چهار سال دیگر در سمت خود باقی می‌ماند.


ادامه مطلب...
رییس کتابخانه ملی هم ابراز نگرانی خود را علنی کرد

 رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران در نشست نقد و بررسی کتاب «تاریخ فرهنگی ایران مدرن» نرخ مطالعه در میان مردم کشور را نگران کننده خواند.


ادامه مطلب...
تازه های نشر سخن گستر
گرافيک و پردازش تصوير

عنوان: گرافيک و پردازش تصوير
مولف: عبدالحميد اصفهانی - مجتبا بنايي - راحله ملکی


ادامه مطلب...
شته های زيان آور غلات و روش های کنترل آنها

عنوان: شته های زيان آور غلات و روش های کنترل آنها
مولف: شمسی فيضی پور - خاطره حسن خانی-  اسفنديار ظهور


ادامه مطلب...
آتشک گلابی

عنوان: آتشک گلابی
مولف: اسفنديار ظهور - خاطره حسن خانی - هادی آرين


ادامه مطلب...
مقدمه ای بر تحليل اجزا محدود مسائل مهندسی

عنوان: مقدمه ای بر تحليل اجزا محدود مسائل مهندسی
مولف:بهروز سپهری - حجت محمدی


ادامه مطلب...
قاصدک

عنوان: قاصدک
مولف: مجيد عباس پور - محمد بازوبندی - اسفنديار ظهور - هادی آرين


ادامه مطلب...
راهنمای AISC

عنوان: راهنمای AISC
مولف: کامبیز شایان


ادامه مطلب...
ورود و خروج
نام کاربری

کلمه عبور

مرا به ياد داشته باش
فراموش کردن کلمه عبور
ثبت نام نكرده ايد؟ عضویت
پــیـونــد ها
مجمع ناشران الکترونیک
کتابخانه‌ی امید ایران
کتابخانه‌ الکترونیکی ‌نسیم‌ رضوان
کتاب همراه
شرکت انتشارات ویژه نشر
کتاب کودک
خرید کتاب ارشاد
خبرگزاری کتاب ايران
خانه كتاب
جایزه ادبی ایران
پایگاه‌دریافت‌کتب‌الکترونیکی
پارس بوک
این روشنای نزدیک
آی کتاب
کتابخانه مجازی ایران
کتابخانه دانشکده پزشکی شیراز
کتابخانه الکترونیکی ویکیو
آی آی کتاب
آدینه بوک
نشر کارنگ

sokhangostar All Rights reserved 2007

 info@sokhangostar.com