سه شنبه 1 خرداد 1403 13:58
photograph momaiez
nima Chekhov
کتاب های پیشنهادی
تازه های نشر
«فرهنگ برهنگي و برهنگي فرهنگي» به چاپ هجدهم رسيد چاپ

چاپ هجدهم كتاب «فرهنگ برهنگي و برهنگي فرهنگي» نوشته دكتر غلامعلي حداد عادل از سوي انتشارات سروش منتشر شد.

به گزارش خبرگزاري كتاب ايران(ايبنا)، اين اثر مي‌كوشد رابطه ميان نوع لباس انسان و خصوصيات رواني، شخصيت، فرهنگ، وضع مالي و طبقه اقتصادي و اجتماعي مردم را به روشني تبيين كند.
بر اساس مطالب اين كتاب، لباس پوشيدن، شأني از شئون انسان است و پديده‌اي است كه تقريباً به اندازه طول تاريخ بشر سابقه و به قدر پهنه جغرافياي امروزين زمين، گسترش دارد. اين پديده با خصوصيات مختلف فردي و اجتماعي انسان در ارتباط است و مي‌توان آن را از ديدگاه‌هاي مختلفي از قبيل روان‌شناسي، اخلاق، اقتصاد، جامعه‌شناسي، مذهب، قانون، تاريخ و جغرافيا مورد مطالعه قرار داد.
دكتر حداد عادل درباره رابطه لباس و فرهنگ مي‌نويسد: «فرهنگ در نظر ما و به تعريف ما، عبارت است از كلي‌ترين بينش و نگرشي كه يك جامعه نسبت به جهان دارد. اين بينش و نگرش همان معنايي است كه آن جامعه براي هستي و انسان قائل است و به اندازه‌اي كلي و جهان‌شمول است كه همه ارزش‌ها و روش‌هاي فرد و اجتماع را در برمي‌گيرد. در اين نوشته ‌گاهي براي توضيح بيشتر "جهان‌بيني" را نيز به معني فرهنگ و مرادف آن به كار گرفته‌ايم. ما معتقديم كه "جهان‌بيني" هر قوم در شكل و كيفيت بسياري از جنبه‌هاي محسوس و ملموس زندگي آن قوم، تأثيري قوي دارد. جهاني كه مردم مي‌سازند و در آن زندگي مي‌كنند، تا اندازه زيادي تحت تأثير جهان‌بيني آنان است.»
كتاب‌هاي كشف اسرار، مساله حجاب، اخلاق جنسي در اسلام و جهان غرب، روان‌شناسي جنسي، الفروع من‌الكافي، فرهنگ البسه مسلمانان، پوشاك باستاني ايرانيان از كهن‌ترين زمان تا پايان شاهنشاهي ساسانيان، ماركس و ماركسيسم، بيگانه، حقوق زن در اسلام و اروپا، تفسير الميزان و چند كتاب لاتين، از منابع مورد استناد نويسنده در تدوين اين اثر است.
چاپ هجدهم كتاب «فرهنگ برهنگي و برهنگي فرهنگي» در شمارگان 2000 نسخه، 76 صفحه و بهاي 10000 ريال از سوي انتشارات سروش راهي بازار نشر شد.
گفتني است تاكنون از اين كتاب 185000 نسخه منتشر شده است.


یادداشت های بازدیدکنندگان
نام شما / ایمیل شما

ورود و خروج
نام کاربری

کلمه عبور

مرا به ياد داشته باش
فراموش کردن کلمه عبور
ثبت نام نكرده ايد؟ عضویت
پــیـونــد ها
مجمع ناشران الکترونیک
کتابخانه‌ی امید ایران
کتابخانه‌ الکترونیکی ‌نسیم‌ رضوان
کتاب همراه
شرکت انتشارات ویژه نشر
کتاب کودک
خرید کتاب ارشاد
خبرگزاری کتاب ايران
خانه كتاب
جایزه ادبی ایران
پایگاه‌دریافت‌کتب‌الکترونیکی
پارس بوک
این روشنای نزدیک
آی کتاب
کتابخانه مجازی ایران
کتابخانه دانشکده پزشکی شیراز
کتابخانه الکترونیکی ویکیو
آی آی کتاب
آدینه بوک
نشر کارنگ

sokhangostar All Rights reserved 2007

 info@sokhangostar.com