شنبه 20 خرداد 1402 05:35
photograph momaiez
nima Chekhov
کتاب های پیشنهادی
تازه های نشر
اهداي پايان‌نامه‌هاي دانشگاه دمشق به كتابخانه ملي ايران چاپ
رییس ، معاونان و اساتید دانشکده الشریعه دانشگاه دمشق با علی اکیر اشعری ، مشاور فرهنگی رئیس جمهور و رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی جمهوری اسلامی ایران دیدار و گفتگو کردند .
مشاور فرهنگي رييس‌جمهور در اين ديدار با اشاره به روابط بسيار خوب دو كشور گفت: ما مي‌توانيم خارج از روابط ديپلماتيك دو كشور به عنوان مجموعه‌هاي دانشگاهي، علمي و فرهنگي به گسترش ارتباطات بپردازيم و همديگر را در جريان فعاليت‌ها و دست‌آوردهاي علمي يكديگر قرار دهيم. 

رييس سازمان اسناد و كتابخانه ملي فعاليت در راه استانداردسازي محيط‌هاي كتابخانه‌اي منطقه را به عنوان يكي از اهداف اين سازمان در عرصه بين‌المللي دانست و افزود: ما آماده‌ايم دست‌آوردهاي علمي و تجربي در علوم اطلاع‌رساني و كتابداري را در اختيار دانشگاه‌هاي سوري قرار دهيم.

اشعري ايجاد كتابخانه ديجيتال را يكي ديگر از برنامه‌هاي سازمان اسناد و كتابخانه ملي جمهوري اسلامي ايران دانست و گفت: ايجاد اين فضا امكان استفاده از منابع غني كتابخانه‌هاي ايران را براي محققان ديگر نقاط جهان ممكن مي‌سازد. 

محمدحسن تبرائيان، معاون بين‌الملل مجمع جهاني تقريب مذاهب اسلامي نيز در اين ديدار ظرفيت‌هاي ايجاد شده در كتابخانه ملي را يكي از نقاط مهم براي همكاري با محققان و نهاد‌هاي علمي و فرهنگي منطقه دانست و افزود: اميدواريم با همكاري اين سازمان به گسترش روابط فرهنگي با كشورهاي اسلامي دست يابيم. 

محمد‌حسن البغا رييس دانشكده الشريعه نيز در اين ديدار كتابخانه ملي جمهوري اسلامي ايران را افتخاري براي علم و فرهنگ جهان اسلام خواند و گفت: اهتمام مسوولان ايراني به علم و فرهنگ مي‌تواند الگويي براي ديگر كشورهاي اسلامي باشد‌. 

وي ضمن در خواست براي همكاري در پروژه‌هاي كتابخانه‌اي و اطلاع‌رساني و همچنين ديجيتالي كردن منابع اين دانشگاه ابراز علاقه كرد نسخه‌اي از پايان‌نامه‌هاي دانشجويان دانشگاه دمشق براي استفاده محققان ايراني در اختيار كتابخانه ملي كشورمان قرار گيرد. 

پيش از اين ديدار رييس و معاونان و اساتيد دانشكده الشريعه دانشگاه دمشق از بخش‌هاي مختلف كتابخانه ملي بازديد كردند.

یادداشت های بازدیدکنندگان
نام شما / ایمیل شما

ورود و خروج
نام کاربری

کلمه عبور

مرا به ياد داشته باش
فراموش کردن کلمه عبور
ثبت نام نكرده ايد؟ عضویت
پــیـونــد ها
مجمع ناشران الکترونیک
کتابخانه‌ی امید ایران
کتابخانه‌ الکترونیکی ‌نسیم‌ رضوان
کتاب همراه
شرکت انتشارات ویژه نشر
کتاب کودک
خرید کتاب ارشاد
خبرگزاری کتاب ايران
خانه كتاب
جایزه ادبی ایران
پایگاه‌دریافت‌کتب‌الکترونیکی
پارس بوک
این روشنای نزدیک
آی کتاب
کتابخانه مجازی ایران
کتابخانه دانشکده پزشکی شیراز
کتابخانه الکترونیکی ویکیو
آی آی کتاب
آدینه بوک
نشر کارنگ

sokhangostar All Rights reserved 2007

 info@sokhangostar.com