پنجشنبه 28 شهريور 1398 11:05
photograph momaiez
nima Chekhov
کتاب های پیشنهادی
تازه های نشر
گنجينه نفايس آستان قدس افتخار جهان اسلام است چاپ
آثار تاريخي و فرهنگي هر كشور به عنوان زبان غرورآفرين آن كشور محسوب مي‌شود و هر ملت از طريق آثار تاريخي و فرهنگي مي‌تواند غرور و افتخار ملي خود را بروز دهد.
آثار تاريخي و فرهنگي هر كشور به عنوان زبان غرورآفرين آن كشور محسوب مي‌شود و هر ملت از طريق آثار تاريخي و فرهنگي مي‌تواند غرور و افتخار ملي خود را بروز دهد.
 محمد ضرابي، مديركل روابط عمومي آستان قدس رضوي در افتتاحيه نمايشگاه كتاب‌هاي چاپي قبل از سال 1320 كه در كتابخانه مركزي آستان قدس رضوي برگزار شده بود، گفت: نگاهي كه در تاريخ ايران به چاپ و نشر و آثار مطبوع بوده، توجه ويژه ايرانيان به فرهنگ و هنر در اعصار مختلف را نشان مي‌دهد و برپايي اينگونه نمايشگاه‌ها نمايانگر غرور و افتخار ايراني است. 
وي افزود: بازرگانان و تجار ما در سفرهاي خود به فرنگ به جاي ابزار بلااستفاده كتاب و اقلام فرهنگي به ارمغان آورده‌اند و اين افتخار آستان قدس رضوي است كه به حرمت حضرت رضا(ع) از آثار تاريخي و فرهنگي صيانت و نگهداري مي‌كند.

مديركل روابط عمومي آستان قدس رضوي خاطرنشان كرد: اين نمايشگاه بايد در سطح وسيع‌تري توسعه پيدا كند تا جايگاه غرور و افتخار اسلامي و ايراني در سطح كلان به همگان معرفي شود.

وي افزود: ما به دنبال راهكارهايي هستيم تا از زبان جهاني بهره‌مند شويم و در اين مسير با توزيع نشريه حرم در قاره‌هاي آمريكا، اروپا و آفريقا كار را آغاز و با رؤساي موزه‌هاي بزرگ جهان مذاكراتي را شروع كرده‌ايم تا برخي از آثار تاريخي كتابخانه در آن موزه‌ها و مراكز فرهنگي به نمايش گذاشته شود.

ضرابي اضافه كرد: همچنين با ايجاد هسته مشاوره و تحقيقات رسانه‌اي بنا داريم به روش‌هاي گوناگون فعاليت‌ها و آثار تاريخي و فرهنگي آستان قدس رضوي را در سطح جهان معرفي كنيم.

وي افزود: سازمان كتابخانه‌ها، موزه‌ها و مركز اسناد آستان قدس با فعاليت‌هاي گسترده به عنوان الگويي بي‌نظير در جهان اسلام مطرح است و در پايان چشم‌انداز بيست ساله به يكي از غني‌ترين و فعال‌ترين مركز كتابخانه‌اي، موزه‌اي و گنجينه اسناد و نفايس خطي در منطقه و جهان اسلام تبديل خواهد شد. 


یادداشت های بازدیدکنندگان
نام شما / ایمیل شما

ورود و خروج
نام کاربری

کلمه عبور

مرا به ياد داشته باش
فراموش کردن کلمه عبور
ثبت نام نكرده ايد؟ عضویت
پــیـونــد ها
مجمع ناشران الکترونیک
کتابخانه‌ی امید ایران
کتابخانه‌ الکترونیکی ‌نسیم‌ رضوان
کتاب همراه
شرکت انتشارات ویژه نشر
کتاب کودک
خرید کتاب ارشاد
خبرگزاری کتاب ايران
خانه كتاب
جایزه ادبی ایران
پایگاه‌دریافت‌کتب‌الکترونیکی
پارس بوک
این روشنای نزدیک
آی کتاب
کتابخانه مجازی ایران
کتابخانه دانشکده پزشکی شیراز
کتابخانه الکترونیکی ویکیو
آی آی کتاب
آدینه بوک
نشر کارنگ

sokhangostar All Rights reserved 2007

 info@sokhangostar.com