چهارشنبه 2 خرداد 1403 02:01
photograph momaiez
nima Chekhov
کتاب های پیشنهادی
تازه های نشر
ادعاي توسعه همه ابعاد IT در كشور توسط يك شركت فاقد اساسنامه چاپ
با وجود آن كه مجلس هفتم با تشكيل «شركت فناوري اطلاعات» مخالفت كرده بود، و همچنين در حالي كه اساسنامه اين شركت نيز پس از گذشت مدت‌ها هنوز تصويب نشده است، مدير عامل اين شركت مجددا از بدست‌گيري طرح‌ها و پروژه‌هاي كلان فني، فرهنگي، امنيتي، نرم‌افزاري و... و توسعه IT در كشور سخن گفته است.
مدير عامل شركت فناوري اطلاعات از تدوين موافقتنامه سرمايه‌اي پنج پروژه اصلي اين شركت خبر داد و گفت: پروژه توسعه فناوري اطلاعات در كشور از مهم‌ترين پروژه‌هاي شركت فناوري اطلاعات است كه در اين پروژه به محورهاي دسترسي، نرم‌افزار و توسعه امنيت پرداخته خواهد شد.

سعيد مهديون در گفت‌وگو با فارس اظهارداشت: پيش‌نويس طرح‌ها و موافقتنامه‌هاي شركت فناوري اطلاعات كه بر اساس قانون بودجه سال 87 تدوين شده، و هم اكنون موافقتنامه جاري شركت نيز با وزارت ارتباطات مبادله شده است.

مهديون افزود: در موافقت‌نامههاي سرمايه‌اي پنج پروژه اصلي شامل مكانيزه كردن امور اجرايي شركت، بازسازي و به روز رساني تجهيزات، گسترش فرهنگ به كارگيري فناوري اطلاعات، توسعه فناوري اطلاعات در كشور و سنجش شاخص‌هاي سند توسعه فناوري اطلاعات است كه به تاييد وزارت ارتباطات رسيده و براي گرفتن موافقت معاونت نظارت راهبردي رياست جمهوري به اين معاونت ارسال شده كه پيش‌بيني مي‌كنيم به زودي موافقتنامه نهايي براي امضا و مبادله آماده شود.

وي با اشاره به چهار بعد ابعاد فني، مستندات و فرهنگ استفاده، نيروي انساني مربوطه و روش‌ها و ساختار سازماني براي توسعه فناوري اطلاعات گفت: براي اين چهار محور كه يكي از آنها دانش و فرهنگ استفاده از فناوري است پروژه گسترش فرهنگ به كارگيري فناوري اطلاعات را تعريف كرده‌ايم كه در اين پروژه سعي خواهد شد از روش‌هاي مختلف فناوري اطلاعات را در كشور گسترش دهيم.
وي با اشاره به اينكه در اين پروژه هدف‌گذاري از سنين پايين انجام شده گفت: كار مشتركي در اين پروژه با آموزش و پرورش شروع شده و در نظر داريم از مدارس ابتدايي كار را شروع كنيم و سعي خواهيم كرد با توسعه شبكه رشد آموزش و پرورش در تمامي مدارس كشور نحوه به كارگيري صحيح فناوري اطلاعات را در زندگي روزمره از همان سنين پايين آموزش دهيم.

مديرعامل شركت فناوري اطلاعات با اشاره به يكي ديگر از پروژه‌هاي نسبتا مهم در دست اجرا اين شركت كه احتمالا نزديك به 85 درصد از بودجه شركت فناوري اطلاعات را به خود اختصاص دهد گفت: پروژه توسعه فناوري اطلاعات در كشور از مهم‌ترين پروژه‌هاي شركت فناوري اطلاعات است كه در اين پروژه به محورهاي دسترسي، نرم‌افزار و توسعه امنيت پرداخته خواهد شد.
وي تصريح كرد: در حوزه نرم‌افزاري بيشتر بر توسعه كاربردها توجه مي‌شود كه اگر بخواهيم در مورد توسعه امنيت اشاره كنيم مي‌توان از مركز امداد و نجات هماهنگي رايانه‌اي كه كار هماهنگي بين مراكز امنيت سرويس‌دهندگان را به عهده مي‌گيرد ياد كرد.
وي خاطرنشان كرد: براي اجراي اين پنج پروژه 257 ميليارد ريال در نظر گرفته شده است.

اساسنامه جديد شركت فناوري اطلاعات 15 اسفند ماه سال 86 با امضاي وزير ارتباطات به هيئت دولت ارسال شد. هيئت دولت نيز پس از وصول اساسنامه آن را در فروردين ماه امسال به كميسيون اجتماعي خود فرستاد و اين كميسيون هم اكنون در حال بررسي اساسنامه است.

مهديون، علت طولاني شدن بررسي اساسنامه جديد اين شركت را تعدد طرح‌هاي در دست بررسي كميسيون اجتماعي دولت برشمرد و گفت: با توجه به واگذاري شركت مخابرات ايران و منفك شدن شركت فناوري اطلاعات ايران از اين شركت در حال رايزني هستيم تا هر چه سريع‌تر اساسنامه جديد به تصويب هيئت دولت برسد.

یادداشت های بازدیدکنندگان
نام شما / ایمیل شما

ورود و خروج
نام کاربری

کلمه عبور

مرا به ياد داشته باش
فراموش کردن کلمه عبور
ثبت نام نكرده ايد؟ عضویت
پــیـونــد ها
مجمع ناشران الکترونیک
کتابخانه‌ی امید ایران
کتابخانه‌ الکترونیکی ‌نسیم‌ رضوان
کتاب همراه
شرکت انتشارات ویژه نشر
کتاب کودک
خرید کتاب ارشاد
خبرگزاری کتاب ايران
خانه كتاب
جایزه ادبی ایران
پایگاه‌دریافت‌کتب‌الکترونیکی
پارس بوک
این روشنای نزدیک
آی کتاب
کتابخانه مجازی ایران
کتابخانه دانشکده پزشکی شیراز
کتابخانه الکترونیکی ویکیو
آی آی کتاب
آدینه بوک
نشر کارنگ

sokhangostar All Rights reserved 2007

 info@sokhangostar.com