چهارشنبه 2 خرداد 1403 17:50
photograph momaiez
nima Chekhov
کتاب های پیشنهادی
تازه های نشر
تاليف كتاب مستلزم تحقيقات گسترده علمي است چاپ
Image
استاد دانشگاه تهران، تاليف كتاب را حاصل تحقيقات گسترده علمي دانست كه از عهده دانشجويان تازه وارد خارج است.

دكتر محمود گلابچي، استاد دانشگاه تهران در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاري كتاب ايران(ايبنا)، در پاسخ به گلايه دانشجويان مبني بر مجاز نبودن به تاليف كتاب‌هاي پرمحتوا حاصل كار اساتيدي است كه دست‌كم 10 سال تدريس كرده و كتابي در همان موضوع تاليف كرده باشند. اين گروه از اساتيد تمامي منابع و يافته‌هاي علمي را بررسي مي‌كنند و آشنايي كامل با اين موضوعات دارند كتاب، گفت: من با اين نظريه كه دانشجويان ما اجازه و امكان كتاب‌هاي پرمحتوا حاصل كار اساتيدي است كه دست‌كم 10 سال تدريس كرده و كتابي در همان موضوع تاليف كرده باشند. اين گروه از اساتيد تمامي منابع و يافته‌هاي علمي را بررسي مي‌كنند و آشنايي كامل با اين موضوعات دارند انتشار كتاب را داشته باشند موافق نيستم، اما معتقدم انتشار بايد حاصل تحقيق، پژوهش و مطالعات گسترده علمي باشد، كه داشتن چنين انتظاري از دانشجويان كمي بعيد و دور از ذهن است.
وي به عنوان عضو شوراي چاپ و انتشار دانشگاه تهران، افزود: كمتر اتفاق مي‌افتد كه اساتيد جوان به تاليف كتاب پر مايه بپردازند. كتاب‌هاي پرمحتوا حاصل كار اساتيدي است كه دست‌كم 10 سال تدريس و كتابي در همان موضوع تاليف كرده باشند. اين گروه از اساتيد، تمام منابع و يافته‌هاي علمي را بررسي مي‌كنند و آشنايي كامل با اين موضوعات دارند.
دكتر گلابچي خاطرنشان كرد: درست است كه از دانشجويان در سالهاي اول درست است كه از دانشجويان در سال‌هاي اول تحصيل انتظار تدوين كتاب نمي‌رود، ولي به اين معني نيست كه آنان نبايد در اين زمينه تلاش كنند و يا اينكه ناشران نبايد كتاب‌هايشان را به چاپ برسانند
تحصيل انتظار تدوين كتاب نداريم، درست است كه از دانشجويان در سال‌هاي اول تحصيل انتظار تدوين كتاب نمي‌رود، ولي به اين معني نيست كه آنان نبايد در اين زمينه تلاش كنند و يا اينكه ناشران نبايد كتاب‌هايشان را به چاپ برسانند ولي اين به آن معني نيست كه آنها نبايد در اين زمينه تلاش كنند و يا اينكه ناشران نبايد كتاب‌هايشان را به چاپ برسانند.
گفتني است: كتاب "استاتيك كاربردي" در رشته معماري و مهندسي عمران، به قلم دكتر گلابچي، در جشنواره پژوهش كه ماه گذشته در دانشگاه تهران برگزار شده بود، به عنوان كتاب برتر انتخاب شد. وي صاحب 12 اثر در زمينه معماري و مهندسي ساختمان و زمينه‌هاي مشترك ميان معماري و سازه است و از جمله آثار وي مي‌توان به كتابهاي معمار، مهندس و ساختار، مقاومت مصالح كاربردي براي دانشجويان معماري و مهندسي عمران و اصول مديريت پروژه مكانيك جامدات در جلد‌هاي متعدد اشاره كرد
.

یادداشت های بازدیدکنندگان
نام شما / ایمیل شما

ورود و خروج
نام کاربری

کلمه عبور

مرا به ياد داشته باش
فراموش کردن کلمه عبور
ثبت نام نكرده ايد؟ عضویت
پــیـونــد ها
مجمع ناشران الکترونیک
کتابخانه‌ی امید ایران
کتابخانه‌ الکترونیکی ‌نسیم‌ رضوان
کتاب همراه
شرکت انتشارات ویژه نشر
کتاب کودک
خرید کتاب ارشاد
خبرگزاری کتاب ايران
خانه كتاب
جایزه ادبی ایران
پایگاه‌دریافت‌کتب‌الکترونیکی
پارس بوک
این روشنای نزدیک
آی کتاب
کتابخانه مجازی ایران
کتابخانه دانشکده پزشکی شیراز
کتابخانه الکترونیکی ویکیو
آی آی کتاب
آدینه بوک
نشر کارنگ

sokhangostar All Rights reserved 2007

 info@sokhangostar.com