يكشنبه 30 ارديبهشت 1403 08:01
photograph momaiez
nima Chekhov
کتاب های پیشنهادی
تازه های نشر
بازچاپ سه کتاب احمد محمود پس از نیم قرن!‌ چاپ

Image

 «مول»، «دریا هنوز آرام است» و « بیهودگی» نوشته احمد محمود پس از 50 سال در قالب یک کتاب از سوی انتشارات معین منتشر می‌‌شود.

صالح رامسری،‌ مدیرمسوول انتشارات معین در این باره به خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)‌ گفت: عنوان این مجموعه «سه کتاب» است و محمود حدود 50 سال قبل و پیش از آن‌که نویسنده‌ نامداری شود، آن‌ها را با هزینه شخصی‌اش در اهواز منتشر کرده بود.  

وی افزود: قرار است انتشارات معین همراه این اثر چاپ چهارم «قصه آ‌شنا»، یکی از رمان‌های محمود را که از سوی نشر نگاه منتشر شده بود، روانه بازار نشر کند. خانواده‌ محمود از آنجا که انتشارات معین انتشار بازچاپ همه آثار این نویسنده را به عهده گرفته، کتاب «قصه آشنا» را هم برای چاپ چهارم به ما سپرد. 

«چرا پس از 50 سال، سه کتاب از یک نویسنده بازچاپ می‌شوند؟ »رامسری در پاسخ به این پرسش گفت: این آثار بخشی از کارنامه ادبی محمود را تشکیل می‌دهند و بسیاری از دانشجویان رشته ادبیات، برای تکمیل پایانامه خود به انتشارات معین رجوع می‌کنند و از این سه کتاب می‌پرسند و ما هم تصمیم گرفتیم این آثار را پس از نیم‌ قرن چاپ دومی کنیم. 

به گفته رامسری قرار است «سه کتاب» با شمارگان دو هزار نسخه منتشر شود و پس از انتشار بهای آن مشخص می‌شود. 

احمد اعطا، با نام ادبی احمد محمود، متولد ۱۳۱۰ اهواز و از داستان‌نويسان معاصر ايرانی است. محمود را جزو پیروان مکتب رئالیسم اجتماعی محسوب مي‌كنند. «همسايه‌ها» رماني از او كه پيش از انقلاب نوشته شده، از آثار برجسته ادبیات داستاني معاصر ایران است.

محمود جمعه، ۱۲ مهر سال ۱۳۸۱، بر اثر بيماري ريوي، در بيمارستان مهراد تهران درگذشت و در امامزاده طاهر کرج به خاک سپرده شد.

همسايه‌ها (۱۳۵۳)، داستان یک شهر (۱۳۶۰)، زمین سوخته (۱۳۶۱)، مدار صفر درجه (۱۳۷۲)، آدم زنده (۱۳۷۶) و درخت انجیر معابد (۱۳۷۹) از رمان‌هاي منتشر شده او به شمار می‌آیند. 

خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)


یادداشت های بازدیدکنندگان
نام شما / ایمیل شما

ورود و خروج
نام کاربری

کلمه عبور

مرا به ياد داشته باش
فراموش کردن کلمه عبور
ثبت نام نكرده ايد؟ عضویت
پــیـونــد ها
مجمع ناشران الکترونیک
کتابخانه‌ی امید ایران
کتابخانه‌ الکترونیکی ‌نسیم‌ رضوان
کتاب همراه
شرکت انتشارات ویژه نشر
کتاب کودک
خرید کتاب ارشاد
خبرگزاری کتاب ايران
خانه كتاب
جایزه ادبی ایران
پایگاه‌دریافت‌کتب‌الکترونیکی
پارس بوک
این روشنای نزدیک
آی کتاب
کتابخانه مجازی ایران
کتابخانه دانشکده پزشکی شیراز
کتابخانه الکترونیکی ویکیو
آی آی کتاب
آدینه بوک
نشر کارنگ

sokhangostar All Rights reserved 2007

 info@sokhangostar.com