شنبه 1 مهر 1402 13:32
photograph momaiez
nima Chekhov
کتاب های پیشنهادی
تازه های نشر
باندبازی در توزیع چاپ

Image

یک ناشر باندبازی در توزیع و پخش کتاب و اعتماد نداشتن مردم به کتاب‌های ممیزی‌شده را علت پایین آمدن تیراژ کتاب در ایران عنوان کرد.

 

 علی باقری چرخی - مدیر انتشارات نگیما - در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، عمده‌ترین علت پایین آمدن تیراژ کتاب در ایران را باندبازی در پخش کتاب دانست و گفت: در ایران سیستم پخش سراسری کتاب وجود ندارد و توزیع کتاب تنها دست گروهی خاص است که فقط کتاب‌های باند خود را توزیع می‌کند.

 او افزود: تا وقتی در سیستم پخش کتاب باندبازی وجود دارد و به همین خاطر کتاب به صورت سراسری به همه نقاط ایران نمی‌رود و تنها به تهران‌نشین‌ها محدود می‌شود تیراژ کتاب‌ها بالا نمی‌رود، بنابراین در ایران تنها با یک سیستم سراسری پخش کتاب است که می‌توان تیراژ را افزایش داد.

 این ناشر مسئله دوم در پایین آمدن تیراژ کتاب‌ها را از دست رفتن اعتماد مردم نسبت به کتاب‌های منتشرشده عنوان کرد و افزود: مردم فکر می‌کنند ارشاد در همه کتاب‌هایی که از اداره کتاب وزارت ارشاد مجوز می‌گیرند دخل و تصرف می‌کند و بنابراین می‌گویند چرا باید پول زیادی برای کتابی بپردازند که دچار تغییر شده‌ است.

 باقری چرخی بابیان اینکه کتاب نخواندن مردم نگرانی‌های زیادی را در جامعه به دنبال دارد گفت: نباید وقتی نویسنده‌ای مورد قبول جامعه و مردم است ارشاد زیاد مته به خشخاش بگذارد و متن او را دستخوش تغییر کند. به نظر می‌رسد برای اعتماد مردم به کتاب‌ها این موضوع باید ریشه‌یی حل شود.  

 

خبرگزاری ایسنا


یادداشت های بازدیدکنندگان
نام شما / ایمیل شما

ورود و خروج
نام کاربری

کلمه عبور

مرا به ياد داشته باش
فراموش کردن کلمه عبور
ثبت نام نكرده ايد؟ عضویت
پــیـونــد ها
مجمع ناشران الکترونیک
کتابخانه‌ی امید ایران
کتابخانه‌ الکترونیکی ‌نسیم‌ رضوان
کتاب همراه
شرکت انتشارات ویژه نشر
کتاب کودک
خرید کتاب ارشاد
خبرگزاری کتاب ايران
خانه كتاب
جایزه ادبی ایران
پایگاه‌دریافت‌کتب‌الکترونیکی
پارس بوک
این روشنای نزدیک
آی کتاب
کتابخانه مجازی ایران
کتابخانه دانشکده پزشکی شیراز
کتابخانه الکترونیکی ویکیو
آی آی کتاب
آدینه بوک
نشر کارنگ

sokhangostar All Rights reserved 2007

 info@sokhangostar.com