سه شنبه 29 بهمن 1398 00:34
photograph momaiez
nima Chekhov
کتاب های پیشنهادی
تازه های نشر
از رئالیسم و ابزورد تا تصویر درخشان‌ترین آثار قرن بیستم چاپ

Image

نویسنده معتقد است کتاب تئاتر مدرن در نظریه و عمل را به جرأت باید یکی از شاخص‌ترین و سودمندترین کتبی دانست که در سال‌های اخیر درباره‌ تئاتر قرن بیستم منتشر شده است.

به گزارش خبرآنلاین، «تئاتر مدرن در نظریه و عمل» اثر جی. ال. اشتاین و با ترجمه دکتر مجید سرسنگی از سوی انتشارات نیستان منتشر شد. این کتاب پژوهشی که در سه بخش «کتاب اول: رئالیسم و ناتورالیسم؛ کتاب دوم: سمبولیسم، سوررئالیسم و ابزورد و کتاب سوم: اکسپرسیونیسم و تئاتر اپیک» تنظیم شده، با بررسی تئوری‌ها و متد هر کدام از مکاتب و تحلیل نظری گفتمان هر سبک، به نقد و معرفی آثار نوشته شده و اجرا شده در آن مکتب می‌پردازد و با ارائه عکس‌هایی نایاب از اجراهایی به‌یادماندنی توضیحاتش را برای هر سبک کامل می‌کند.
مجید سرسنگی مترجم این کتاب و مدیرعامل خانه هنرمندان در مقدمه کتاب نوشته است: «کتاب تئاتر مدرن در نظریه و عمل را به جرأت باید یکی از محققانه‌ترین، شاخص‌ترین و سودمندترین کتبی دانست که در سال‌های اخیر درباره‌ تئاتر قرن بیستم به رشته‌ تحریر در آمده است. این کتاب از چند جهت برای خوانندگانش ارزشمند است. نخستین ارزش آن را باید در ارائه‌ مطالبی جدید و قابل تأمل در مورد تئاتر مدرن دانست. در واقع با مطالعه‌ این کتاب، می‌توان تصویر دقیقی از تئاتر قرن بیستم یا تئاتر مدرن، به دست آورد.»

نکته‌ قابل توجه دیگر آن است که در این کتاب، تئاتر مدرن هم از زاویه‌ نظری و هم از منظر اجرایی و عملی مورد توجه قرار گرفته است. در خلال بحث‌های مطرح شده در کتاب حاضر، خوانندگان می‌توانند به صورت موازی با نظریه‌پردازان، نمایشنامه‌نویسان، طراحان، کارگردانان و دیگر عوامل اجرایی تئاتر قرن بیستم آشنا شده و مسیر حرکت توسعه‌ تئاتر را در بسیاری از کشورهای توسعه‌یافته پیگیری کنند. توجه همزمان نویسنده به حوزه‌های نظری و عملی در تئاتر، همراه با ذکر مثال‌های فراوان از درخشان‌ترین آثار این قرن، باعث می‌شود تا خط سیر جریانات مهم تئاتری مدرن قابل درک و لمس شده و تصویری روشن از فعالیت هنرمندان این عرصه به دست آید.


کتاب حاضر در اصل برای تدریس در دانشکده‌های ادبی و تئاتری نوشته شده و به همین جهت، برای قشر دانشگاهی بسیار مفید خواهد بود. «تئاتر مدرن در نظریه و عمل» در سه جلد نگاشته شده است. جلد اول این کتاب به جریان رئالیسم و ناتورالیسم در تئاتر می‌پردازد. جلد دوم به تئاتر سمبولیک، سوررئالیستی و ابزورد توجه دارد؛ و بالاخره در آخرین جلد تئاتر اکسپرسیونیستی و اپیک بررسی می‌شود.


کتاب «تئاتر مدرن در نظریه و عمل» در 856 صفحه و با قیمت 40000 تومان روانه بازار نشر شده است.


یادداشت های بازدیدکنندگان
نام شما / ایمیل شما

ورود و خروج
نام کاربری

کلمه عبور

مرا به ياد داشته باش
فراموش کردن کلمه عبور
ثبت نام نكرده ايد؟ عضویت
پــیـونــد ها
مجمع ناشران الکترونیک
کتابخانه‌ی امید ایران
کتابخانه‌ الکترونیکی ‌نسیم‌ رضوان
کتاب همراه
شرکت انتشارات ویژه نشر
کتاب کودک
خرید کتاب ارشاد
خبرگزاری کتاب ايران
خانه كتاب
جایزه ادبی ایران
پایگاه‌دریافت‌کتب‌الکترونیکی
پارس بوک
این روشنای نزدیک
آی کتاب
کتابخانه مجازی ایران
کتابخانه دانشکده پزشکی شیراز
کتابخانه الکترونیکی ویکیو
آی آی کتاب
آدینه بوک
نشر کارنگ

sokhangostar All Rights reserved 2007

 info@sokhangostar.com