جمعه 4 خرداد 1403 13:57
photograph momaiez
nima Chekhov
کتاب های پیشنهادی
تازه های نشر
چاپ هفتم داستانی كه يك شبه نوشته شد چاپ

رمان "فال خون" نوشته داوود غفارزادگان به چاپ هفتم مي‌رسد. به گفته این نویسنده نوشتن این رمان برایش تجربه عجیبی بوده است.

مدت‌ها حال و هواي آن را براساس خاطره‌اي از اسراي عراقي در ذهن ترسيم كردم، اما يك شبه نوشته شد._

داوود غفارزادگان در گفت‌وگو با خبرگزاري كتاب ايران (ايبنا) درباره تغيير در رمان "فال خون" براي تجديد چاپ آن اظهار داشت: در مدت 14 سال گذشته، ضرورتي براي تغيير در متن آن حس نكردم. ضمن اين كه از طرف منتقدان نيز نكته‌اي درباره بازنويسي رمان "فال خون" بيان نشده است.

وي اضافه كرد: از سوي ديگر و از آنجا كه با هر بار خواندن برخي از كتاب‌ها، زواياي تازه‌اي از كار آشكار مي‌شوند، مايلم در صورت اجازه ناشر، تا لحظه‌ تجديد چاپ، آن را بازنويسي كنم. اين در حالي است كه تا اين لحظه، از چاپ مجدد رمان "فال خون" بي‌خبر بودم. 

غفارزادگان در ادامه، رمان "فال خون" را اثري موجز دانست و خاطر نشان كرد: اين رمان 72 صفحه‌اي براي من تجربه عجيبي بود و يك شبه نوشته شد. مدت‌ها حال و هواي آن را براساس خاطره‌اي نقل شده از مرتضي سرهنگي درباره اسراي عراقي، در ذهن ترسيم و برخلاف تصورم از جبهه‌هاي جنگ در جنوب كشور، حوادث قصه آن را در برف‌هاي غرب ايران تصوير كردم. 

"فال خون"، داستان یک سرباز عراقی و مافوقش است که برای دیده‌بانی و شناسایی اجساد به ارتفاعاتي در غرب ایران اعزام می‌شوند.

اين اثر براي اولين‌بار در سال 1375 توسط انتشارات قدياني به چاپ رسيد و از چاپ سوم به بعد و پس از ترجمه توسط محمدرضا قانون پرور و انتشار آن با عنوان "fortune told in blood" در آمريكا، توسط انتشارات سوره مهر به چاپ رسيد.

چاپ هفتم رمان "فال خون" نوشته داوود غفارزادگان در قطع رقعي و 72 صفحه و با شمارگان 2500 نسخه و بهاي 15 هزار ريال توسط انتشارات سوره مهر عرضه مي‌شود.

یادداشت های بازدیدکنندگان
نام شما / ایمیل شما

ورود و خروج
نام کاربری

کلمه عبور

مرا به ياد داشته باش
فراموش کردن کلمه عبور
ثبت نام نكرده ايد؟ عضویت
پــیـونــد ها
مجمع ناشران الکترونیک
کتابخانه‌ی امید ایران
کتابخانه‌ الکترونیکی ‌نسیم‌ رضوان
کتاب همراه
شرکت انتشارات ویژه نشر
کتاب کودک
خرید کتاب ارشاد
خبرگزاری کتاب ايران
خانه كتاب
جایزه ادبی ایران
پایگاه‌دریافت‌کتب‌الکترونیکی
پارس بوک
این روشنای نزدیک
آی کتاب
کتابخانه مجازی ایران
کتابخانه دانشکده پزشکی شیراز
کتابخانه الکترونیکی ویکیو
آی آی کتاب
آدینه بوک
نشر کارنگ

sokhangostar All Rights reserved 2007

 info@sokhangostar.com