يكشنبه 30 ارديبهشت 1403 08:33
photograph momaiez
nima Chekhov
کتاب های پیشنهادی
تازه های نشر
سومین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب وین کلید خورد چاپ

سومین دوره نمایشگاه بین المللی کتاب وین موسوم به «بوخ وین» چهارشنبه 17 نوامبر (26 آبان) با سخنرانی «کریستین آنکوویچ» نویسنده و روزنامه‌نگار افتتاح شد.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از خبرگزاری اتریش، این نمایشگاه که بزرگترین برنامه ادبی این کشور به شمار می رود، تا روز یکشنبه 21 نوامبر (30 آبان) در فضایی به وسعت 7200 متر پذیرای 250 غرفه دار از 11 کشور دنیاست که جدیدترین آثار خود را در این نمایشگاه عرضه می کنند.از این 250 غرفه، 100 غرفه مربوط به بخش بین‌الملل است. 

امسال بیش از 300 نویسنده به این نمایشگاه می آیند.نویسندگان سرشناسی همچون «کن فالت» ، «دونا لئون» و «برنهارد شلینک» میهمانان افتخاری این نمایشگاه ، در کنار «دیتریخ گرون میر» و «تامی ویرینگا» نویسنده هلندی که برای نخستین بار در وین به صورت افتخاری حضور می یابد ، در این نمایشگاه به کتابخوانی می پردازند. «آلیا یونس» دیگر نویسنده‌ای است که نامش در فهرست میهمانان نمایشگاه جاي دارد. او به روخوانی اولین رمان خود که در مورد یک خانواده چند فرهنگی است، می‌پردازد. 

توزیع یک رمان پرفروش به صورت رایگان
طبق سنت هر سال ،این نمایشگاه امسال نیز در جریان برنامه «یک شهر – یک کتاب» اقدام به توزیع 100 هزار جلد از یک کتاب منتخب به صورت رایگان می کند.کتاب منتخب امسال ، رمان «بالزاک و خیاط چینی کوچک» نوشته «دای سی جی» است.این کتاب که تا حدودی به روایت زندگی عاطفی نویسنده آن می پردازد، در سال 2000 منتشر شد و نویسنده خود را یک شبه به شهرت رساند.این رمان در سال 2002 به صورت فیلم سینمایی نیز درآمد.توزیع این رمان در روز 18 نوامبر (27 آبان) از ساعت 12 با حضور «میشائیل هویپل» شهردار وین و «دای سی جی» نویسنده آن در سالن دی این نمایشگاه آغاز می شود. 

در زمان برگزاری این نمایشگاه ، «داگمار کولر»، «آلفرد دورفر»، «پتر راپ»، «اتو شنک» و «تدی پورگورسکی» با طرفداران خود دیدار می کنند و «اوگن فروید» ، «کارل مارکوس گاوس» مقاله نویس و «یوهانس ووگن هوبر» به بحث و گفتگو می نشینند. 

نمایشگاه کتاب وین 2010 برای کودکان و نوجوانان علاوه بر عرضه جدیدترین عناوین منتشر شده مشتمل بر کارگاه های آموزشی، کارگاه های نگارش، بحث و گفتگو و یک کنسرت باغ وحش نیز هست.تمرکز ویژه در این بخش بر موضوع «ادبیات در کلاس درس» است.


یادداشت های بازدیدکنندگان
نام شما / ایمیل شما

ورود و خروج
نام کاربری

کلمه عبور

مرا به ياد داشته باش
فراموش کردن کلمه عبور
ثبت نام نكرده ايد؟ عضویت
پــیـونــد ها
مجمع ناشران الکترونیک
کتابخانه‌ی امید ایران
کتابخانه‌ الکترونیکی ‌نسیم‌ رضوان
کتاب همراه
شرکت انتشارات ویژه نشر
کتاب کودک
خرید کتاب ارشاد
خبرگزاری کتاب ايران
خانه كتاب
جایزه ادبی ایران
پایگاه‌دریافت‌کتب‌الکترونیکی
پارس بوک
این روشنای نزدیک
آی کتاب
کتابخانه مجازی ایران
کتابخانه دانشکده پزشکی شیراز
کتابخانه الکترونیکی ویکیو
آی آی کتاب
آدینه بوک
نشر کارنگ

sokhangostar All Rights reserved 2007

 info@sokhangostar.com