شنبه 12 آذر 1401 02:07
photograph momaiez
nima Chekhov
کتاب های پیشنهادی
تازه های نشر
ورود 3 رمان جديد به چرخه 10 كتاب پرفروش ايتاليا چاپ

به نظر مي‌رسد بازار كتاب تابستان امسال ايتاليا، متعلق به «كاميلري» و «لوكارلي» باشد؛ نويسندگاني كه براي چندمين هفته پي‌درپي بر قله ده كتاب پرفروش قرار دارند و گمان مي‌رود اين روال تا پايان تابستان ادامه يابد.

به گزارش خبرگزاري كتاب ايران(ايبنا) به نقل از سايت ليبري بلاگ، «آندره‌آ كاميلري» و «كارلو لوكارلي» با كتاب «اين سخن فاش كردني نيست» همچنان پرچم‌دار پرفروش‌ترين كتاب‌هاي ايتاليا هستند. 
«اين سخن فاش كردني نيست» داستان مقتولي است كه جسد او با يك ماهي در دهانش پيدا شده است.
 
پس از مراسم جايزه اِسترگاي امسال، كتاب‌ «كانال موسوليني» و «سرب» به ترتيب نوشته «آنتونيو پناكي» برنده جايزه و «سيلويا آوالونه» در دومين و سومين جايگاه‌هاي اين دسته‌بندي باقي مانده‌اند.
«كانال موسوليني» زمينه‌اي تاريخي دارد و مسايل مختلف دهه 30 قرن بيستم از تاريخ معماري آن گرفته تا تحليل‌هاي اجتماعي، تغيير در سنت، نگاهي به سياست، داستان عاشقانه و طرز تفكر خانواده‌اي كه تغيير مي‌كند، در آن مطرح مي‌شوند. «پناكي» در اين كتاب عشق و جنگ و انتقام و رنج‌هاي يك خانواده را با هم مي‌آميزد.
 
«سيلويا آوالونه» در رمانش از جامعه‌اي صنعتي تا پساصنعتي، كارگري تا بورژوازي، ايتالياي سنتي تا پست مدرن و نوجواني تا جواني نوشته است.
در جايگاه چهارم همچنان «در جست‌و جوي گنج» «آندره‌آ كاميلري» قرار دارد و داستان كسي را شرح مي دهد كه به دنبال گنج رهسپار روستايي دور افتاده مي‌شود.  

«آخرين خط افسانه‌ها» نوشته «ماسيمو گرامليني» در رده پنجم قرار دارد. اين كتاب درباره فردي است كه اعتماد به نفس كمي دارد و از زندگي رنج مي‌برد. اما در يك سفر و اتفاق‌هايي كه برايش مي‌افتد، استعداد‌هايش را كشف مي كند و عشق در وجودش جريان پيدا مي‌كند.

«آقاي گرگوري» نوشته «اِزوِه وا كازاتي» در دسته ششم به جاي «انجيل به روايت مسيح» نشسته است. اين كتاب سرگذشت مردي است كه از دوران كودكي و زماني كه بيماري وحشتناكي منطقه زندگي‌شان را در بر مي‌گيرد، سخن مي‌گويد. او در نوجواني تصميم مي‌گيرد در جستجوي يك زندگي موفق ايتاليا را به مقصد آمريكا ترك كند. پس از چند سال به فردي ثروتمند تبديل مي شود، اما ناگهان تمام دارايي‌اش را به خاطر اشتباه در يكي از سرمايه‌گذاري‌هايش از دست مي‌دهد.

هفته گذشته «عامل اسكارپتا» اثر «پاتريشيا دو كورن ول» انگليسي در رده هفتم قرار داشت، اما اين هفته در دسته‌بندي پرفروش‌ترين كتاب‌ها، نام يك رمان تازه با نام «كاترينا، خاطره‌هاي پدري در توفان» نوشته جديد «آنتونيو سوچي» روزنامه‌نگار ايتاليايي به چشم مي‌خورد. اين كتاب غم‌انگيز كه در رده هفتم قرار دارد، درباره دختري بيست و چهار ساله به نام «كاترينا» است كه در سپتامبر 2009 به دليل سكته قلبي به مدت چند ماه به كما مي‌رود و مورد محبت پدر و مادر و دوستانش قرار مي‌گيرد. اما با دعاي آن‌ها از كما بيرون مي‌آيد. اين اثر نشان مي‌دهد كه دعا كردن مي تواند راه حل بزرگي براي لحظه‌هاي غم‌انگيز زندگي ما باشد. 

رمان «يك روز» نوشته «ديويد نيكولاس» زندگي دو دختر است كه در طول تحصيل هم‌دوره اند. اما داراي دو جايگاه متفاوت اجتماعي‌اند. يكي از خانواده‌اي دارا و ديگري از خانواده‌اي متوسط با دنياهاي كاملا متفاوت. اين دو دوست فارغ التحصيل مي‌شوند و هر يك راهي جداگانه در پيش مي‌گيرند و از هم جدا مي شوند. يكي در صحنه نمايش به بازيگري مي‌پردازد و ديگري به معلمي، آن‌ها پس از چند سال دوباره همديگر را پيدا مي‌كنند و ... اين رمان، «رازهاي وحشتناك ماكس ول سيم» را كنار زده و اكنون در جايگاه هشتم قرار دارد.
 
«سيمي كه مي سوزد» اثر «جفري ديور» هم در جاي نهم قرار دارد. 

«شكست‌خورده» نوشته نويسنده مشهور آمريكايي «استفاني مه‌ير» هم رتبه دهم كتاب‌هاي پرفروش ايتاليا را دارد. اين كتاب كه در ادامه كتاب‌هاي زنجيروار «استفاني مه‌ير» درباره خون‌آشام‌ها است، زندگي «بلا سوان» را توصيف مي‌كند. در اين رمان، «بلا» كه عاشق «ادوارد» خون‌آشام شده بر سر يك دوراهي قرار گرفته است و نمي‌تواند درباره اين‌كه در دنياي انسان‌ها بماند يا به دنياي خون‌آشام‌ها وارد شود، تصميم درستي بگيرد.


یادداشت های بازدیدکنندگان
نام شما / ایمیل شما

ورود و خروج
نام کاربری

کلمه عبور

مرا به ياد داشته باش
فراموش کردن کلمه عبور
ثبت نام نكرده ايد؟ عضویت
پــیـونــد ها
مجمع ناشران الکترونیک
کتابخانه‌ی امید ایران
کتابخانه‌ الکترونیکی ‌نسیم‌ رضوان
کتاب همراه
شرکت انتشارات ویژه نشر
کتاب کودک
خرید کتاب ارشاد
خبرگزاری کتاب ايران
خانه كتاب
جایزه ادبی ایران
پایگاه‌دریافت‌کتب‌الکترونیکی
پارس بوک
این روشنای نزدیک
آی کتاب
کتابخانه مجازی ایران
کتابخانه دانشکده پزشکی شیراز
کتابخانه الکترونیکی ویکیو
آی آی کتاب
آدینه بوک
نشر کارنگ

sokhangostar All Rights reserved 2007

 info@sokhangostar.com