چهارشنبه 2 خرداد 1403 02:40
photograph momaiez
nima Chekhov
کتاب های پیشنهادی
تازه های نشر
«عشق به طبيعت» كتاب سال اسكاتلند شد چاپ

زندگينامه جان موير، از نخستين حاميان و مؤسسان سازمان‌ها و بنيادهاي حمايت از محيط زيست، به قلم دونالد ورستر جايزه كتاب سال اسكاتلند را دريافت كرد.

به گزارش خبرگزاري كتاب ايران (ايبنا) به نقل از پايگاه ادبي ليترچر اينفوزاين، معتبرترين جايزه كتاب اسكاتلند به ارزش 30 هزار پوند به پرفسور دونالد ورستر استاد تاريخ دانشگاه كانزاس تعلق گرفت.
 
قريحه ادبي و جزيي‌نگري پرفسور ورستر در نگارش زندگينامه جان موير اسكاتلندي، داوران جايزه كتاب سال اسكاتلند را بر آن داشت كتاب «عشق به طبيعت: زندگي جان موير» را به عنوان اثر برگزيده سال 2010 اسكاتلند معرفي كنند.
 
پرفسور ورستر مي‌گويد: «جان موير اسكاتلندي كه به آمريكا مهاجرت كرده بود از تئوريسين‌هاي اصلي حمايت از محيط زيست مدرن بود. اميدوارم اهداي اين جايزه به معرفي زندگي و دستاوردهاي جان موير به نسل جديد اسكاتلندي كمك كرده و منشا توجه ويژه‌اي براي حمايت از اكوسيستم باشد».

گوين والاس، از داوران جايزه كتاب سال اسكاتلند نيز تحسين زايدالوصفش را اينگونه بيان مي‌كند: « عشق به طبيعت: زندگي جان موير، اثري عميق و زيباست كه بايد در هر خانه و كلاس درس اسكاتلندي در كنار اشعار رابرت برنز قرار گيرد».

جان موير (1914-1838) نخستين كسي بود كه با تشكيل انجمن‌ها و سازمان‌هاي متعدد حامي محيط زيست، كنگره آمريكا را براي وضع قوانين محدودكننده زيست-محيطي تحت فشار قرار داد.

زندگينامه جان موير كه در سال 2008 از سوي انتشارات دانشگاه آكسفورد منتشر شد، پيش از اين موفق به دريافت جوايزي چون جايزه اتحاديه كشورهاي انگليسي زبان، جايزه كتاب بايرون كالدول اسميت انگلستان و جايزه ادبي جامعه سالتير اسكاتلند شده بود. همچنين روزنامه واشنگتن پست اين اثر را در فهرست ده زندگينامه برتر سال 2009 گنجانده بود.

جايزه كتاب سال اسكاتلند از طرف انجمن عالي هنرهاي اسكاتلند اهدا شده و سازمان سرمايه‌گذاري مورتگيج اسكاتلند حمايت مالي آن را بر عهده دارد.


یادداشت های بازدیدکنندگان
نام شما / ایمیل شما

ورود و خروج
نام کاربری

کلمه عبور

مرا به ياد داشته باش
فراموش کردن کلمه عبور
ثبت نام نكرده ايد؟ عضویت
پــیـونــد ها
مجمع ناشران الکترونیک
کتابخانه‌ی امید ایران
کتابخانه‌ الکترونیکی ‌نسیم‌ رضوان
کتاب همراه
شرکت انتشارات ویژه نشر
کتاب کودک
خرید کتاب ارشاد
خبرگزاری کتاب ايران
خانه كتاب
جایزه ادبی ایران
پایگاه‌دریافت‌کتب‌الکترونیکی
پارس بوک
این روشنای نزدیک
آی کتاب
کتابخانه مجازی ایران
کتابخانه دانشکده پزشکی شیراز
کتابخانه الکترونیکی ویکیو
آی آی کتاب
آدینه بوک
نشر کارنگ

sokhangostar All Rights reserved 2007

 info@sokhangostar.com