شنبه 12 آذر 1401 01:51
photograph momaiez
nima Chekhov
کتاب های پیشنهادی
تازه های نشر
موفقيت رمان ژاكلين كلي در اسپانيا چاپ

 

«ژاكلين كلي» نويسنده آمريكايي با رمان خود «تحول كارپونيا تيت» به موفقيت غير قابل پيش‌بيني در اسپانيا دست يافته است.

به گزارش خبرگزاري كتاب ايران (ايبنا) به نقل از سايت خبري اينفورمادور مكزيك، اين رمان كه به چاپ سوم رسيده و تا كنون 32 هزار نسخه از آن توزيع شده، با پيش زمينه‌اي از داستان‌هاي جواني قديمي و ريتمي آرام، به نقل اكتشافات كودكي و تابستان‌هاي طولاني آن دوره مي پردازد.
 
كِلي مي‌گويد: «اميدوارم خوانندگان جوان از اين متن الهام بگيرند؛ رايانه، تلويزيون و تلفن همراه خود را خاموش كنند و از خانه خارج شوند و از لحظات لذت ببرند و به آن چه در اطرافشان است به خوبي بنگرند.»

«كالپورنيا ويرجينيا تيت» 11 ساله، تنها دختر خانواده است و هفت برادر دارد. او سال 1899 را در روستاي كوچكي به نام «فنترس» در تگزاس مي‌گذراند و در همان تابستان گرم نسبت به اطرافش كنجكاو مي‌شود و شروع به سوال كردن از مادربزرگ كم رويش مي كند كه يك آزمايشگاه شخصي دارد. «كالپورنيا» در نتيجه اين توجه ها به اطراف به يك طبيعت‌گرا تبديل مي شود.

در رمان «تحول كارپونيا تيت» كه توسط انتشارات «روكا» به چاپ رسيده، «داروين» و تئوري هاي او نقش مهمي دارند. اما فراتر از عشق به علم، رمان جامعه‌اي مردسالار را تشريح مي‌كند كه ارزش زن در ازدواج را در حد دوخت و دوز و آشپزي مي‌داند.

در مقايسه با آثاركلاسيك آمريكايي رمان از نظر ريتم آرام و سادگي شخصيت ها به آثاري چون «تام ساير» و «هكلبري فين» شباهت دارد و «ژاكلين كِلي» با نهايت جديت احساس مي‌كند خيلي دور از ذهن نيست كه روزي نام او در كنار نام «مارك تواين» قرار بگيرد.


یادداشت های بازدیدکنندگان
نام شما / ایمیل شما

ورود و خروج
نام کاربری

کلمه عبور

مرا به ياد داشته باش
فراموش کردن کلمه عبور
ثبت نام نكرده ايد؟ عضویت
پــیـونــد ها
مجمع ناشران الکترونیک
کتابخانه‌ی امید ایران
کتابخانه‌ الکترونیکی ‌نسیم‌ رضوان
کتاب همراه
شرکت انتشارات ویژه نشر
کتاب کودک
خرید کتاب ارشاد
خبرگزاری کتاب ايران
خانه كتاب
جایزه ادبی ایران
پایگاه‌دریافت‌کتب‌الکترونیکی
پارس بوک
این روشنای نزدیک
آی کتاب
کتابخانه مجازی ایران
کتابخانه دانشکده پزشکی شیراز
کتابخانه الکترونیکی ویکیو
آی آی کتاب
آدینه بوک
نشر کارنگ

sokhangostar All Rights reserved 2007

 info@sokhangostar.com