جمعه 4 خرداد 1403 13:19
photograph momaiez
nima Chekhov
کتاب های پیشنهادی
تازه های نشر
نمايشگاه چاپ تهران تابستان 89 برگزار مي‏شود چاپ

پس از سال‌ها انتقاد به زمان برگزاري نمايشگاه چاپ تهران، نايب رئيس اتحاديه چاپخانه‌داران وعده داده نمايشگاه سال آينده در شهريور ماه برگزار شود.

به گزارش خبرگزاري فارس، مصطفي تيناي تهراني نايب رئيس اتحاديه چاپخانه‌داران در اين باره گفت: در سال‌هاي برگزاري نمايشگاه بين‌المللي چاپ و بسته‌بندي، فعالان صنعت چاپ هميشه درخواست داشته‌اند كه زمان برگزاري اين نمايشگاه از زمستان كه بدترين فصل براي اين رويداد است، به تابستان منتقل شود.
وي افزود: همزماني با جشنواره صنعت چاپ و فراغت نسبي چاپخانه‌داران در فصل تابستان از جمله دلايلي است كه ما را بر آن داشت براي تغيير زمان برگزاري اين نمايشگاه اقدام كنيم و براي تحقق اين مسئله، چندين سال كار كارشناسي انجام شده اما تاكنون به دليل مسائل فني، امكان آن فراهم نشده است.
تهراني درباره مشكلاتي كه چاپخانه‌داران با برگزاري اين جشنواره در زمستان دارند، گفت: در زمستان چاپخانه‌داران در فصل شلوغي كار و نزديكي به سال نو قرار دارند و فراغت لازم را براي حضور فعال در نمايشگاه را ندارند. از طرف ديگر انتقال ماشين آلات چاپ به نمايشگاه در فصل زمستان مشكل است. تأسيسات محل نمايشگاه بين‌المللي هم در طول سال‌ها فرسوده شده است و امكانات رفاهي آن براي برگزاري نمايشگاه در زمستان تكميل نيست.
تهراني همچنين گفت: جشنواره صنعت چاپ در يازدهم شهريور ماه برگزار مي‌شود و اگر بتوانيم زمان برگزاري نمايشگاه بين‌المللي چاپ و بسته‌بندي را نيز به شهريور ماه منتقل كنيم، تلفيق اين دو رويداد مي‌تواند به نفع بدنه صنعت چاپ تمام شده و نتايج خوبي را رقم بزند.
وي در پاسخ به اين سؤال كه چرا تاكنون نسبت به جابجايي زمان برگزاري اين نمايشگاه اقدامي از سوي اتحاديه چاپخانه‌داران انجام نشده است، گفت: برنامه‌ريزي‌هاي شركت نمايشگاهي از سنوات قبل انجام مي‌شود و ما نمي‏توانيم به يكباره نسبت به تغيير زماني نمايشگاه اقدام كنيم. ما براي سال آينده در صف متقاضيان برگزاري نمايشگاه در شهريور ماه قرار داريم و اميدواريم بتوانيم نمايشگاه هفدهم را در تابستان سال آينده برگزار كنيم. اما با توجه به تغييراتي كه در مديريت نمايشگاه بين‌المللي به وجود آمده، نمي‌توانيم انتظار داشته باشيم كه اين اتفاق به طور حتم بيفتد.


یادداشت های بازدیدکنندگان
نام شما / ایمیل شما

ورود و خروج
نام کاربری

کلمه عبور

مرا به ياد داشته باش
فراموش کردن کلمه عبور
ثبت نام نكرده ايد؟ عضویت
پــیـونــد ها
مجمع ناشران الکترونیک
کتابخانه‌ی امید ایران
کتابخانه‌ الکترونیکی ‌نسیم‌ رضوان
کتاب همراه
شرکت انتشارات ویژه نشر
کتاب کودک
خرید کتاب ارشاد
خبرگزاری کتاب ايران
خانه كتاب
جایزه ادبی ایران
پایگاه‌دریافت‌کتب‌الکترونیکی
پارس بوک
این روشنای نزدیک
آی کتاب
کتابخانه مجازی ایران
کتابخانه دانشکده پزشکی شیراز
کتابخانه الکترونیکی ویکیو
آی آی کتاب
آدینه بوک
نشر کارنگ

sokhangostar All Rights reserved 2007

 info@sokhangostar.com