پنجشنبه 14 مهر 1401 00:42
photograph momaiez
nima Chekhov
کتاب های پیشنهادی
تازه های نشر
فرمول طلايي براي جلوگيري از ضايعات چاپي چاپ

همايش «چگونه از ضايعات چاپي جلوگيري كنيم؟» با سخنراني بهرام عفراوي، مدرس و فعال حوزه چاپ عصر دیروز سه‌شنبه (17 آذرماه) به كوشش انجمن حمايت از توسعه صنعت چاپ در سراي اهل قلم موسسه خانه كتاب برگزار شد.

به گزارش خبرگزاري كتاب ايران (ايبنا)، در اين همايش، راه‌هاي پيشگيري از توليد ضايعات چاپي در بخش‌هاي مختلف پيش از چاپ، چاپ و پس از چاپ مورد بررسي كارشناسان و ميهمانان قرار گرفت.
 
بهرام عفراوي مدرس و فعال حوزه چاپ در اين نشست با طرح سوال‌ها و ديدگاه‌هايي چون نگاه تخصصي به چاپ خوب چيست؟، ضايعات چاپي يعني چه؟ و عوامل موثر بر چاپ خوب يا فرمول طلايي، براي جلوگيري از ضايعات چاپ مطالبي را  عنوان كرد.

اهميت دادن به چاپ خوب، حس مسووليت، آگاهي از فرايند كامل چاپ و اشراف به تمام مراحل آن، تخصص در كار، اهميت دادن به آموزش خود و كاركنان، آگاهي كارفرما و كنترل مراحل از دريافت سفارش تا چاپ از محورهاي اصلي اين نشست تخصصي و كارشناسي بود.

بهرام عفراوي مدرس و فعال حوزه چاپ گفت: اكثر اوقات هنگامي كه از چاپ خوب يا روش‌هاي جلوگيري از ضايعات چاپي مي‌شود، من و شما سراغ استفاده از آخرين تكنولوژي‌هاي روز دنيا مي‌رويم، غافل از اين كه هنوز استفاده از همان مواردي را كه در اختيار داريم به درستي نمي‌دانيم.

وي در ادامه سخنانش افزود: آيا از امكانات و تجهيزات چاپي خود به خوبي استفاده مي‌كنيم؟ بخشي از توانايي‌ها و خواست‌هاي خود را مي‌توان در ماشين‌آلات جديد يافت و به‌كار گرفت؛ اما مشكل اصلي در ارايه يك چاپ خوب و كنترل ضايعات چاپي در درون ماست.

گزارش تكميلي اين نشست تخصصي متعاقبا در خروجي «ايبنا» قرار مي‌گيرد.


یادداشت های بازدیدکنندگان
نام شما / ایمیل شما

ورود و خروج
نام کاربری

کلمه عبور

مرا به ياد داشته باش
فراموش کردن کلمه عبور
ثبت نام نكرده ايد؟ عضویت
پــیـونــد ها
مجمع ناشران الکترونیک
کتابخانه‌ی امید ایران
کتابخانه‌ الکترونیکی ‌نسیم‌ رضوان
کتاب همراه
شرکت انتشارات ویژه نشر
کتاب کودک
خرید کتاب ارشاد
خبرگزاری کتاب ايران
خانه كتاب
جایزه ادبی ایران
پایگاه‌دریافت‌کتب‌الکترونیکی
پارس بوک
این روشنای نزدیک
آی کتاب
کتابخانه مجازی ایران
کتابخانه دانشکده پزشکی شیراز
کتابخانه الکترونیکی ویکیو
آی آی کتاب
آدینه بوک
نشر کارنگ

sokhangostar All Rights reserved 2007

 info@sokhangostar.com