پنجشنبه 7 مهر 1401 19:05
photograph momaiez
nima Chekhov
کتاب های پیشنهادی
تازه های نشر
انديشمندان مسلمان جهان به ايران مي‌آيند چاپ

رئيس مؤسسه حكمت و فلسفه ايران از حضور بيش از 30 انديشمند مسلمان، از كشور‌هايي چون آمريكا، انگليس، هند، تركيه و ژاپن در روز جهاني فلسفه در ايران خبر داد.

غلامرضا اعواني، در گفت‌وگو با خبرنگار فارس، گفت: برنامه‌هاي روز جهاني فلسفه در ايران طي چهار روز در تهران و همدان، در كنار آرامگاه بوعلي سينا طي روزهاي 20 تا 23 آبان‌ماه با حضور انديشمندان ايراني و خارجي برگزار خواهد شد.
رئيس انجمن بين‌المللي فلسفه ادامه داد: در روزهاي برگزاري مراسم روز جهاني فلسفه در ايران، بيش از 30 انديشمند مسلمان از كشورهاي ژاپن، آمريكا، هند، تركيه، قزاقستان، مالزي، پاكستان، تاجيكستان و انگليس ميهمان مؤسسه‌ پژوهشي حكمت و فلسفه‌ ايران و بنياد ابن ‌سينا خواهند بود.
اعواني يادآور شد: همچنين بيش از 60 نفر از استادان فلسفه‌ ايراني آخرين‌ انديشه‌هاي خود در حوزه‌ فلسفه‌ اسلامي و چاره‌انديشي اين فلسفه براي جهان معاصر را ارائه خواهند كرد.
وي تصريح كرد: برنامه‌ روز جهاني فلسفه امسال در ايران كه به عنوان يكي از پايگاه‌هاي فلسفه در جهان اسلام است به صورت گسترده با موضوع «فلسفه‌ اسلامي و چالش‌هاي جهان معاصر» برگزار مي‌شود.
رئيس موسسه حكمت و فلسفه ايران با اشاره به اينكه اين همايش به مناسبت روز جهاني فلسفه و با موافقت و همكاري يونسكو در تهران و از سوي مؤسسه پژوهشي حكمت و فلسفه ايران برگزار خواهد شد، تصريح كرد: از جمله موضوعات مورد بررسي در اين همايش مي‌توان به ارتباط ميان نظر و عمل در فلسفه اسلامي و نيز فلسفه اسلامي و ارتباط آن با موضوعاتي چون اخلاق، زندگي روزمره، سياست، هنر و ادبيات عنوان كرد.
اعواني با اشاره به اينكه از انجمن بين‌المللي فلسفه‌ اسلامي نيز چهره‌هاي مطرحي دعوت شده‌اند، خاطرنشان كرد: در دو روز اول اين همايش كه در همدان برگزار مي‌شود، زندگي و فلسفه ابن‌سينا بررسي مي‌شود و در پايان همايش، جوايز بين‌المللي ابن‌سينا به برگزيدگان ابن‌سيناپژوه اهداء خواهند شد.


یادداشت های بازدیدکنندگان
نام شما / ایمیل شما

ورود و خروج
نام کاربری

کلمه عبور

مرا به ياد داشته باش
فراموش کردن کلمه عبور
ثبت نام نكرده ايد؟ عضویت
پــیـونــد ها
مجمع ناشران الکترونیک
کتابخانه‌ی امید ایران
کتابخانه‌ الکترونیکی ‌نسیم‌ رضوان
کتاب همراه
شرکت انتشارات ویژه نشر
کتاب کودک
خرید کتاب ارشاد
خبرگزاری کتاب ايران
خانه كتاب
جایزه ادبی ایران
پایگاه‌دریافت‌کتب‌الکترونیکی
پارس بوک
این روشنای نزدیک
آی کتاب
کتابخانه مجازی ایران
کتابخانه دانشکده پزشکی شیراز
کتابخانه الکترونیکی ویکیو
آی آی کتاب
آدینه بوک
نشر کارنگ

sokhangostar All Rights reserved 2007

 info@sokhangostar.com