يكشنبه 30 ارديبهشت 1403 08:36
photograph momaiez
nima Chekhov
کتاب های پیشنهادی
تازه های نشر
زندگي فيدل كاسترو در قالب يك كتاب جنجالي چاپ

روزنامه‌نگار محقق «آن لوئيز بارداچ» در كتابي كه به زودي به بازار خواهد آمد، حقايقي را در مورد زندگي خصوصي فيدل كاسترو، رييس جمهور پيشين كوبا، بيان كرده است.

به گزارش خبرگزاري كتاب ايران (ايبنا) به نقل از ايندين اكسپرس، با وجود اين كه كتاب‌هاي متعددي درباره كاسترو و كوبا نوشته شده، اما پرداختن به زندگي خصوصي فيدل كاستروي 83 ساله همواره در اين جزيره به عنوان تابو محسوب شده است.

با اين حال كتاب در دست انتشار خانم «بارداچ» شرح وقايع زندگي فيدل كاسترو و برادرش رائول را كه با راه انداختن كوبا، زندگي اين جزيره را دگرگون كردند، بيان مي‌كند.
 
در قسمتي از اين كتاب آمده است: فيدل در لاتين به معني باوفا است، اما فيدل كاسترو مردي سيري‌ناپذير است كه در جزيره‌اي كوچك كه يازده ميليون جمعيت دارد، از زنان متعدد حداقل صاحب ده فرزند شده است.

كاسترو از همسر اولش «ميرتا دياز بالارت» در سال 1949 صاحب فرزندي شد و نام او را «فيدليتو» به معني فيدل كوچك گذاشت. چند سال بعد پنج پسر ديگر او بين سال‌هاي 1962 تا 1974 به دنيا آمدند كه از همسر ديگري به نام «داليا سوتو دل واله» هستند. گفته مي‌شود كاسترو در سال 1980 به صورت پنهاني با اين زن ازدواج كرد.

سه فرزند ديگر كاسترو نيز در سال 1956 به دنيا آمده‌اند كه از زنان ديگري هستند كه مشهورتر از همه آنها «ناتاليا رويوالتا» زن زيباي اشرافي است كه مدافع پرشور مبارزات كاسترو بود. كاسترو از اين زن دختري به نام «آلينا فرناندز» دارد.

كاسترو كه به خاطر شورش شكست خورده‌اش دستگير شده بود، در سال 1955 از زندان آزاد شد و پس از آن توانست انقلاب كوبا را رهبري كند و در سال 1959 به پيروزي برساند.


یادداشت های بازدیدکنندگان
نام شما / ایمیل شما

ورود و خروج
نام کاربری

کلمه عبور

مرا به ياد داشته باش
فراموش کردن کلمه عبور
ثبت نام نكرده ايد؟ عضویت
پــیـونــد ها
مجمع ناشران الکترونیک
کتابخانه‌ی امید ایران
کتابخانه‌ الکترونیکی ‌نسیم‌ رضوان
کتاب همراه
شرکت انتشارات ویژه نشر
کتاب کودک
خرید کتاب ارشاد
خبرگزاری کتاب ايران
خانه كتاب
جایزه ادبی ایران
پایگاه‌دریافت‌کتب‌الکترونیکی
پارس بوک
این روشنای نزدیک
آی کتاب
کتابخانه مجازی ایران
کتابخانه دانشکده پزشکی شیراز
کتابخانه الکترونیکی ویکیو
آی آی کتاب
آدینه بوک
نشر کارنگ

sokhangostar All Rights reserved 2007

 info@sokhangostar.com