شنبه 29 ارديبهشت 1403 11:08
photograph momaiez
nima Chekhov
کتاب های پیشنهادی
تازه های نشر
دومين دوره تخصصي الكترونيكي كتابداري برگزار مي‌شود چاپ

ثبت نام الكترونيكي در دومين دوره تخصصي الكترونيكي كتابداري، با ارائه مدرك رسمي از سوي سازمان اسناد و كتابخانه ملي ايران تا 10 مهرماه در وب سايت www.nlai.ir ادامه خواهد داشت.

به گزارش خبرگزاري فارس به نقل از روابط عمومي سازمان اسناد و كتابخانه ملي ايران، عزتي - سرپرست معاونت پژوهش، برنامه ريزي و فناوري سازمان اسناد و كتابخانه ملي - با اشاره به فعاليت‌هاي اين سازمان در حوزه آموزش و پژوهش اظهار داشت: هم اكنون با گسترش كاربرد فناوري اطلاعات و ارتباطات، يادگيري الكترونيكي به ويژه در مقطع اموزش عالي و اموزش‌هاي كوتاه مدت با سرعت شگفت‌آوري در حال توسعه است اين سازمان در راستاي بهره‌برداري هر چه بيشتر و بهتر از آن به بومي سازي اين فناوري در حوزه تخصصي خود اقدام كرده است.
وي ادامه داد: كتابخانه ملي در سال 1387 كه سال نوآوري و شكوفايي نام داشت، در جهت عدالت محوري در دسترسي مخاطبان به آموزش يكسان و همچنين كاهش هزينه‌ها، اقدام به راه‌اندازي واحد آموزش دوره‌هاي الكترونيكي براي استفاده عموم علاقمندان كرد.
وي خاطرنشان ساخت: معتقديم با توجه به پيچيدگي روزافزون دانش و رشد سريع اطلاعات بدون دريافت آموزش‌هاي تخصصي جامعه و فراگير و خارج از محدوديت‌هاي زماني و مكاني، توسعه ممكن نخواهد بود و در شرايط كنوني نيز به تناسب گسترش مهارت‌هاي كار و زندگي، نظام آموزش سازمان نيز به ارتقاء كمي و كيفي منطبق بر نيازهاي مخاطبين دارد.
وي با اشاره به برگزاري نخستين دوره آموزشي در دي ماه سال گذشته بيان داشت: در سال گذشته ضمن راه‌اندازي و تجهيز زيرساخت‌هاي سخت افزاري و نرم‌افزاري لازم در واحد دوره‌هاي الكترونيكي سازمان اسناد و كتابخانه ملي ايران، 7 درس الكترونيكي دو واحدي معادل مجموعا 224 ساعت آموزشي ساخته و 2 درس به صورت كشوري و رايگان ارائه شد. در حال حاضر نيز دوره‌هاي آموزشي كوتاه مدت و دروس دوره كارشناسي ارشد كتابداري در حال ساخت و ارائه كه نمونه آن برگزاري دومين دوره تخصصي الكترونيكي كتابداري است.
گفتني است ثبت نام الكترونيكي در اين دوره كه شامل شش درس حفاظت و نگهداري مواد كتابخانه‌اي و آرشيو، ذخيره و بازيابي اطلاعات مديريت آرشيو، مجموعه سازي، مباني كتابداري و اطلاع رساني و مارك 1 خواهد بود، تا 10 مهرماه در وب سايت www.nlai.ir ادامه خواهد داشت.
دارا بودن حداقل مدرك تحصيلي كارداني و فعاليت در امور مرتبط با كتابخانه، شروط لازم براي ثبت نام در دومين دوره تخصصي الكترونيكي كتابداري است و علاقمندان براي كسب اطلاعات بيشتر، از جمله آيين نامه آموزشي و جزئيات شرايط ثبت نام مي‌توانند به وب سايت سازمان اسناد و كتابخانه ملي جمهوري اسلامي ايران مراجعه كنند.


یادداشت های بازدیدکنندگان
نام شما / ایمیل شما

ورود و خروج
نام کاربری

کلمه عبور

مرا به ياد داشته باش
فراموش کردن کلمه عبور
ثبت نام نكرده ايد؟ عضویت
پــیـونــد ها
مجمع ناشران الکترونیک
کتابخانه‌ی امید ایران
کتابخانه‌ الکترونیکی ‌نسیم‌ رضوان
کتاب همراه
شرکت انتشارات ویژه نشر
کتاب کودک
خرید کتاب ارشاد
خبرگزاری کتاب ايران
خانه كتاب
جایزه ادبی ایران
پایگاه‌دریافت‌کتب‌الکترونیکی
پارس بوک
این روشنای نزدیک
آی کتاب
کتابخانه مجازی ایران
کتابخانه دانشکده پزشکی شیراز
کتابخانه الکترونیکی ویکیو
آی آی کتاب
آدینه بوک
نشر کارنگ

sokhangostar All Rights reserved 2007

 info@sokhangostar.com