جمعه 4 خرداد 1403 13:35
photograph momaiez
nima Chekhov
کتاب های پیشنهادی
تازه های نشر
دبير شوراي سياست‌گذاري نمايشگاه كتاب تهران: چاپ

مقررات ثبت‌نام ناشران داخلي به زودي ابلاغ مي‌شود

محمد اللهياري‌فومني، دبير شوراي سياست‌گذاري بيست و سومين نمايشگاه بين‌المللي كتاب تهران، گفت: به‌رغم ترديدهاي به وجود آمده درباره جابه‌جايي زمان و مكان برگزاري نمايشگاه كتاب، نمايشگاه سال آينده در موعد مقرر برگزار مي‌شود و با تمهيدات انديشيده شده در بخش ناشران داخلي، مقدمات و مقررات مربوط به ثبت‌نام و تخصيص غرفه در اين بخش، بسيار زودتر از دوره‌هاي گذشته مشخص شده و به زودي به اطلاع ناشران خواهد رسيد./
محمد اللهياري با اعلام اين خبر به خبرگزاري كتاب ايران(ايبنا)، گفت: چندي پيش مساله‌اي عنوان شد كه در آن به تغيير چند روزه زمان برگزاري نمايشگاه كتاب تهران اشاره شده بود و اين جابه‌جايي جزئي در زمان برگزاري نمايشگاه را، موجب حذف نمايشگاه كتاب تهران از تقويم بين‌المللي نمايشگاه‌هاي جهان و همچنين همزماني با نمايشگاه ابوظبي عنوان كرده بودند.

وي ادامه داد: اصولا در هيچ جاي جهان، مساله‌اي به عنوان تقويم بين‌المللي نمايشگاه‌هاي كتاب جهان وجود ندارد و نمايشگاه ابوظبي نيز با سه ماه فاصله با نمايشگاه كتاب تهران برگزار مي‌شود.

وي با اشاره به اين مطلب كه هر كشوري در سال در چند نمايشگاه معتبر كتاب شركت مي‌كند، افزود: نمايشگاه كتاب تهران نيز سالانه در بيش از دوازده نمايشگاه معتبر حضور مي‌يابد و اين نشان مي‌دهد كه هر كشوري تقويم مختص خود را دارد.

دبير هفدهمين هفته كتاب با بيان اين مطلب كه نمايشگاه فرانكفورت به عنوان يك نمايشگاه معتبر، نمايشگاه تهران را همواره در تقويم خاص خود دارد، تصريح كرد: همه ساله 170 نمايشگاه كتاب در جهان برگزار مي‌شود كه نمايشگاه فرانكفورت در بسياري از آنها حضور ندارد و مطرح كردن چنين مسايليبه اطلاعات كافي در اين زمينه نياز دارد.

دبير شوراي سياست‌گذاري نمايشگاه كتاب تهران همچنين از جلسه مشترك اعضاي شوراي سياست‌گذاري با مديران مصلاي امام خميني(ره) در آينده‌ نزديك خبر داد و افزود: بر اساس نظر وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي و معاونت فرهنگي، مصلاي امام(ره) همچنان بهترين گزينه براي برگزاري نمايشگاه كتاب تهران است و معاونت فرهنگي به عنوان مجري و برگزار كننده نمايشگاه، اين فضا را مناسب تشخيص داده است.

به گفته اللهياري، چهارمين جلسه شوراي سياست‌گذاري نمايشگاه كتاب تهران، به بررسي گزارش كميته ناشران داخلي و بررسي آيين‌نامه‌هاي اين كميته اختصاص داشت.

وي در پايان گفت: با تمهيدات انديشيده شده در بخش ناشران داخلي، مسايل مربوط به ثبت‌نام، تخصيص غرفه و مقررات اين بخش بسيار زودتر از دوره‌هاي گذشته مشخص شده و به زودي به اطلاع ناشران خواهد رسيد.

بيست و سومين نمايشگاه بين‌المللي كتاب تهران از 14 تا 24 ارديبشهت‌ماه سال آينده در مصلاي امام‌خميني(ره) برگزار خواهد شد.


یادداشت های بازدیدکنندگان
نام شما / ایمیل شما

ورود و خروج
نام کاربری

کلمه عبور

مرا به ياد داشته باش
فراموش کردن کلمه عبور
ثبت نام نكرده ايد؟ عضویت
پــیـونــد ها
مجمع ناشران الکترونیک
کتابخانه‌ی امید ایران
کتابخانه‌ الکترونیکی ‌نسیم‌ رضوان
کتاب همراه
شرکت انتشارات ویژه نشر
کتاب کودک
خرید کتاب ارشاد
خبرگزاری کتاب ايران
خانه كتاب
جایزه ادبی ایران
پایگاه‌دریافت‌کتب‌الکترونیکی
پارس بوک
این روشنای نزدیک
آی کتاب
کتابخانه مجازی ایران
کتابخانه دانشکده پزشکی شیراز
کتابخانه الکترونیکی ویکیو
آی آی کتاب
آدینه بوک
نشر کارنگ

sokhangostar All Rights reserved 2007

 info@sokhangostar.com