شنبه 1 مهر 1402 15:03
photograph momaiez
nima Chekhov
کتاب های پیشنهادی
تازه های نشر
کشورهاي عضو اکو در زمينه­هاي هنري همکاري مي­کنند چاپ
در جلسه معاونت امور هنري وزارت ارشاد با موسسه اکو ظرفيت­هاي همکاري کشورهاي عضو اکو در زمينه­هاي هنري مورد بررسي قرار گرفت .

فعاليت­ها و برنامه­هاي هنري داراي ظرفيت­هايي است که مي­تواند زمينه تعامل کشورهاي عضو اکو را فراهم کند .

به گزارش روابط عمومي عمومي معاونت امور هنري وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي ، در جلسه معاونت امور هنري وزارت ارشاد با موسسه اکو ظرفيت­هاي همکاري کشورهاي عضو اکو در زمينه­هاي هنري مورد بررسي قرار گرفت .

در اين جلسه که دکتر محمدحسين ايماني ؛ معاون امور هنري وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي؛ دکتر محمد رجبي؛ رييس موسسه فرهنگي اکو ، حجت­الاسلام حسن امينيان ؛ رييس دفتر سازمان­هاي بين­المللي سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي و مديران تخصصي معاونت هنري و نيز جمعي از مديران موسسه اکو حضور داشتند . دکتر محمدحسين ايماني ضمن بيان مطلب فوق با تاکيد بر ظرفيت­هاي موجود براي همکاري ميان کشورهاي عضو اکو گفت : حضور هنرمندان ايران و ارائه آثارشان در کشورهاي اکو از مواردي است که با تعامل مي­تواند در اين راستا محقق شود .

معاون امور هنري وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي ادامه داد : در زمينه معرفي هنر ايران و در بخش اقتصاد هنر نيز مي­توان برنامه­هايي را در حوزه کشورهاي اکو طراحي و اجرا کرد . در اين عرصه نمايشگاه آثار موسيقي داراي ظرفيت­هايي است که در کشورهاي اکو مورد استقبال قرار خواهد گرفت . همچنين نمايشگاههاي هنرهاي تجسمي اکو و اکسپوي اکو را نيز با توجه به زمينه­هاي مناسبي که در اين کشورها وجود دارد مي­توان برنامه­ريزي کرد .

رجبي ؛ رييس موسسه اکو نيز ضمن اشاره به وضعيت هنر در کشورهاي عضو اکو و زمينه­هاي همکاري ايران با ديگر کشورها در عرصه­هاي هنري گفت : در زمينه هنر و رشته­هايي از جمله تئاتر ، موسيقي و نقاشي زمينه­هاي تعامل سازنده با کشورهاي اين حوزه وجود دارد .

رجبي در ادامه افزود : کشور پاکستان براي برگزاري جشنواره تئاتر اکو در آن کشور اعلام آمادگي کرده است و در حوزه موسيقي نيز آذربايجان ظرفيت­هايي دارد که قرار است جشنواره موسيقي اکو در اين کشور برگزار شود . کشور قزاقستان در عرصه نقاشي فعاليت­هاي قابل توجهي دارد و براي برگزاري نمايشگاههاي تجسمي زمينه­هاي مناسب همکاري وجود دارد .

مدير اکو با اشاره به اشتراکاتي که در موسيقي کشورهاي عضو اکو دارد گفت : اگر به اين اشتراکات توجه شود آثار موسيقي توليد خواهد شد که براي همه کشورها قابل توجه باشد و احساس مشترکي را در بين آنان ايجاد کند .

محمدحسين احمدي ؛ مديرکل دفتر موسيقي نيز در اين جلسه گفت : در شوراي راهبردي موسيقي مقرر شد به خاطر مشترکات فرهنگي ، توجه به موسيقي کشورهاي همجوار بيش از گذشته باشد که اين امر مي­تواند در حوزه کشورهاي اکو محقق شود .

همچنين هنرمندان و گروههاي موسيقي ايراني مي­توانند در کشورهاي عضو اکو برنامه­هايي را اجرا کنند و يک حضور فعال در عرصه موسيقي را شاهد باشيم .

احمدي همچنين پيشنهاد تشکيل ارکستر مشترک کشورهاي عضو اکو را مطرح کرد .

محمود شالويي ؛ مديرکل هنرهاي تجسمي نيز در زمينه همکاري در حوزه هنرهاي تجسمي با کشورهاي عضو اکو اعلام آمادگي کرد و بر برگزاري اکسپو در حوزه اين کشورها تاکيد کرد .

حسين پارسايي؛ مديرکل هنرهاي نمايشي با تاکيد بر توليدات مشترک تئاتر با کشورهاي عضو اکو حضور هنرمندان اين کشورها را در جشنواره­هاي تئاتر در راستاي تعامل و همکاري­هاي فرهنگي ، هنري موثر خواند .

محمدحسين ايماني در پايان اين نشست ضمن اعلام آمادگي معاونت امور هنري فرهنگ وزارت ارشاد اسلامي براي همکاري با کشورهاي اکو در زمينه تئاتر ، موسيقي و هنرهاي تجسمي گفت : موضوع تشکيل ارکستر کشورهاي اکو مي­بايست با تمامي کشورهاي عضو مورد بررسي قرار گيرد و در صورت تشکيل اين ارکستر از مورادي است که مي­تواند حلقه اتصال فرهنگي و هنري محکمي بين کشورهاي عضو باشد.


یادداشت های بازدیدکنندگان
نام شما / ایمیل شما

ورود و خروج
نام کاربری

کلمه عبور

مرا به ياد داشته باش
فراموش کردن کلمه عبور
ثبت نام نكرده ايد؟ عضویت
پــیـونــد ها
مجمع ناشران الکترونیک
کتابخانه‌ی امید ایران
کتابخانه‌ الکترونیکی ‌نسیم‌ رضوان
کتاب همراه
شرکت انتشارات ویژه نشر
کتاب کودک
خرید کتاب ارشاد
خبرگزاری کتاب ايران
خانه كتاب
جایزه ادبی ایران
پایگاه‌دریافت‌کتب‌الکترونیکی
پارس بوک
این روشنای نزدیک
آی کتاب
کتابخانه مجازی ایران
کتابخانه دانشکده پزشکی شیراز
کتابخانه الکترونیکی ویکیو
آی آی کتاب
آدینه بوک
نشر کارنگ

sokhangostar All Rights reserved 2007

 info@sokhangostar.com