چهارشنبه 2 خرداد 1403 17:47
photograph momaiez
nima Chekhov
کتاب های پیشنهادی
تازه های نشر
ساراماگو وبلاگ‌نويسي را رها كرد چاپ

 

رمان‌نويس رك گوي پرتغالي كه در سال 1998 برنده جايزه نوبل ادبيات شده بود، اعلام كرد وبلاگ‌نويسي را رها مي‌كند.

به گزارش خبرگزاري كتاب ايران (ايبنا) به نقل از خبرگزاري فرانسه، ژوزه ساراماگو سال پيش در 85 سالگي اين وبلاگ را راه انداخت تا به كمك آن بيشتر بر آخرين رمانش تمركز كند. با اين حال او در آخرين صفحه وبلاگش اعلام كرد كه ديگر به وبلاگ‌نويسي ادامه نمي‌دهد.
 
نويسنده پرتغالي در آخرين صفحه يادداشت‌هايش نوشت :«‌هميشه راحت‌تر است كه خداحافظي كوتاه باشد. بنابراين خداحافظ... تا يك روز ديگر؟ صادقانه بگويم اينطور فكر نمي‌كنم. نوشتن يك كتاب ديگر را شروع كرده‌ام و مي‌خواهم همه وقتم را به آن اختصاص دهم».

نويسنده رمان‌هايي چون «كوري» و «غار»، كه در جزاير قناري اسپانيا و در خانه‌اي زندگي مي‌كند كه بر فراز صخره‌اي روبه دريا بنا نهاده شده، اين وبلاگ را در نخستين روز سپتامبر 2008 با نوشتن يك نامه عاشقانه براي «ليسبون» پايتخت پرتغال راه‌اندازي كرد.

ساراماگو در يك سال گذشته وبلاگش را همواره به روز مي‌كرد و در آن از مسايل مختلفي مي‌نوشت كه دربرگيرنده طيف وسيعي از مطالب بود از فقر در آفريقا گرفته تا مخالفان قانون تامين اجتماعي و بهداشت عمومي در آمريكا ... اين مطالب در قالب يك كتاب در پرتغال منتشر شد.

در «قابيل» آخرين رمان ساراماگو كه اواخر امسال منتشر خواهد شد، او اين شخصيت را كه دست به كشتن برادر كوچك‌‌ترش «هابيل» مي‌زند مورد عفو قرار مي‌دهد.
 
ساراماگو اوايل دهه نود قرن بيستم كشورش پرتغال را براي روي كار بودن دولت محافظه‌كاري كه در آن زمان از اجازه شركت رمان جنجالي او «انجيل عيسي مسيح» در جايزه ادبي اروپا جلوگيري كرده بود، ترك كرد.


یادداشت های بازدیدکنندگان
نام شما / ایمیل شما

ورود و خروج
نام کاربری

کلمه عبور

مرا به ياد داشته باش
فراموش کردن کلمه عبور
ثبت نام نكرده ايد؟ عضویت
پــیـونــد ها
مجمع ناشران الکترونیک
کتابخانه‌ی امید ایران
کتابخانه‌ الکترونیکی ‌نسیم‌ رضوان
کتاب همراه
شرکت انتشارات ویژه نشر
کتاب کودک
خرید کتاب ارشاد
خبرگزاری کتاب ايران
خانه كتاب
جایزه ادبی ایران
پایگاه‌دریافت‌کتب‌الکترونیکی
پارس بوک
این روشنای نزدیک
آی کتاب
کتابخانه مجازی ایران
کتابخانه دانشکده پزشکی شیراز
کتابخانه الکترونیکی ویکیو
آی آی کتاب
آدینه بوک
نشر کارنگ

sokhangostar All Rights reserved 2007

 info@sokhangostar.com