يكشنبه 30 ارديبهشت 1403 07:56
photograph momaiez
nima Chekhov
کتاب های پیشنهادی
تازه های نشر
افتتاح نمايشگاه كتاب در 16 ايستگاه مترو تهران چاپ

نمايشگاه كتاب در ايستگاه‌هاي مترو تهران توسط مؤسسه «انتظار صبح قريب» صبح امروز افتتاح شد.

به گزارش خبرنگار فارس، در افتتاح اين نمايشگاه در ايستگاه شهيد بهشتي مترو تهران، تعدادي از نمايندگان كميسيون قضايي و فرهنگي مجلس شوراي اسلامي حضور داشتند.
در اين برنامه موسي قرباني (عضو هيئت رئيسه مجلس) ،جواد آرين منش (نايب رئيس كميسيون فرهنگي مجلس) و تعدادي ديگر از نمايندگان مجلس شوراي اسلامي حضور داشتند.
محمد حقي، مسئول برگزاري نمايشگاه كتاب مترو درباره اين نمايشگاه گفت: اين طرح توسط تعدادي از روحانيون و بنا بر تحقق اهدافي همچون رفع بخشي از دغدغه‌هاي مقام معظم رهبري در زمينه ترويج كتاب و كتاب‌خواني، ايجاد انگيزه مطالعه در مردم، ارائه مشاوره و راهنمايي به مخاطبان، وارد كردن كتاب به سبد خانواده و برگزاري نمايشگاه‌هاي كوچك در نقاط مختلف به عنوان كارگاه‌هاي زودبازده فرهنگي به اجرا گذاشته شد.
وي اظهار داشت: نمايشگاه كتاب مترو سال گذشته نيز به مناسبت ماه رمضان در 23 ايستگاه مترو در 450 عنوان كتاب با عنوان «طعم دانايي» با محوريت كتاب‌هاي ارزشي اجرا شد كه سال جاري نيز تا پايان ماه رمضان در ايستگاه‌هاي مترو داير خواهد بود.
حقي در ادامه با اشاره به برگزاري چنين نمايشگاه‌هايي اضافه كرد: امسال با ارتباط با نويسنده‌ها و متناسب با فضاي مطالبات مردم كتاب‌هاي مناسبي با آرايش و چينش جديدي وارد نمايشگاه‌ها كرديم.
وي گفت: در روزهاي اوليه 500 عنوان كتاب كه 300 عنوان كتاب‌هاي گذشته و 200 عنوان كتاب‌هاي جديد بود ارائه شده و طي روزهاي آتي نيز عناوين جديد ديگري جهت ايجاد تنوع عرضه مي‌شود.
حقي با گلايه از اينكه ابتدا قرار بود برگزاري نمايشگاه در مثلث مترو ، پارك و امام‌زاده باشد، افزود: علي‌رغم مذاكراتي كه با برخي امام‌زاده‌ها و پارك‌هاي شهر تهران براي برگزاري نمايشگاه كتاب انجام گرفته بود به خاطر برخي ملاحظات اين طرح را به بعد موكول شد كه اميدواريم در گام‌هاي بعدي متناسب با ايام فاطميه و محرم و دهه فجر اين طرح به اجرا درآيد.
وي اضافه كرد: بنا به بررسي‌هاي صورت گرفته و با توجه به تجربه و آمار سال گذشته بنا شد كتاب‌هايي كه در برخي ايستگاه‌ها طبق آمار طالب بيشتر دارند در هر ايستگاه با آرايشي جديد ارائه شوند.
حقي بيان كرد: نام طرح امسال «انتظار صبح قريب» است كه اين نام از اسم موسسه فرهنگي تبليغي «انتظار صبح قريب» گرفته شده است.
وي با شاره همكاري مترو گفت: با همكاري صميمانه شركت مترو تهران قرار شد اين طرح در 16 ايستگاه پر طردد عملي شود.
حقي در اين راستا با اشاره به اسامي 16 ايستگاه برگزار كننده اين طرح افزود: ايستگاه‌هاي مصلي، شهيد بهشتي، مفتح، دروازه دولت، هفت تير، علم و صنعت، امام حسين، نواب، آزادي، حقاني، صادقيه، شهرري، بهارستان، قلهك، شهدا، انقلاب برگزار كننده اين طرح هستند.
حقي در باره وجود كارشناسان در اين طرح افزود: از ويژگي‌هاي اين طرح وجود كارشناساني است كه يا اغلب كتاب‌هاي موجود را مطالعه كرده و يا مسلط بر محتواي كتاب هستند.
وي ادامه داد: از آنجايي كه اين افراد علاوه بر دروس حوزوي دروس دانشگاهي را هم خوانده‌اند بر اساس تستي كه از مخاطب مي‌زنند كتاب‌هاي خاصي را عرضه و معرفي مي‌كنند.
وي تصريح كرد: اين كارشناسان به يك معنا سير مطالعاتي به مخاطب ارائه مي‌دهند و مخاطب را در اين زمينه مستغني مي‌كنند.
وي بيان كرد: امروزه جوانان علاقه زيادي به كتابخواني دارند ولي نمي‌دانند از كجا آغاز كنند و گام بعد در مطالعه بايد چه موضوعي باشد كه با مشاوره كارشناسي در اين طرح مسير مطالعه روشن مي‌شود.
وي اظهارداشت: اولين ويژگي اين طرح قرار دادن كتاب در معابر عمومي و ديگر ارائه مشاوره توسط طلاب تحصيل كرده است.
وي گفت: اين طرح توسط موسسه «انتظار صبح قريب» و با مشاركت شركت مترو و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي تا پايان ماه مبارك رمضان ادامه دارد.


یادداشت های بازدیدکنندگان
نام شما / ایمیل شما

ورود و خروج
نام کاربری

کلمه عبور

مرا به ياد داشته باش
فراموش کردن کلمه عبور
ثبت نام نكرده ايد؟ عضویت
پــیـونــد ها
مجمع ناشران الکترونیک
کتابخانه‌ی امید ایران
کتابخانه‌ الکترونیکی ‌نسیم‌ رضوان
کتاب همراه
شرکت انتشارات ویژه نشر
کتاب کودک
خرید کتاب ارشاد
خبرگزاری کتاب ايران
خانه كتاب
جایزه ادبی ایران
پایگاه‌دریافت‌کتب‌الکترونیکی
پارس بوک
این روشنای نزدیک
آی کتاب
کتابخانه مجازی ایران
کتابخانه دانشکده پزشکی شیراز
کتابخانه الکترونیکی ویکیو
آی آی کتاب
آدینه بوک
نشر کارنگ

sokhangostar All Rights reserved 2007

 info@sokhangostar.com