يكشنبه 30 ارديبهشت 1403 09:41
photograph momaiez
nima Chekhov
کتاب های پیشنهادی
تازه های نشر
قديمي‌ترين جايزه ادبي بريتانيا 90 ساله مي‌شود چاپ

جمعه اين هفته در نودمين سالگرد برگزاري قديمي‌ترين جايزه ادبي بريتانيا، برندگان امسال نيز معرفي مي‌شوند.

به گزارش خبرگزاري كتاب ايران (ايبنا) به نقل از اسكيني، اين جايزه ادبي به ارزش 10 هزار پوند، به وسيله دانشگاه ادينبورو به دو نويسنده‌اي كه بهترين كار را در زمينه اثر داستاني و بيوگرافي در سال 2008 نوشته باشند، اهدا مي‌شود.
 
برندگان اين دوره نيز به فهرست سال‌هاي پيش برندگان اين جايزه اضافه مي‌شوند كه در ميان آنها چهره‌هايي چون دي.اچ لارنس و جي.جي.بالارد حضور دارند.

اين جايزه در سال 1919 به وسيله «جانت كوتس» براي گراميداشت ياد همسر ناشرش «جيمز تيت بلك» و عشق او به كتاب، پايه‌گذاري شد. از آن زمان تاكنون دانشگاه ادينبورو اين جايزه را مديريت مي‌كند .
پروفسور نيكلسون از دانشگاه ادينبورو و رييس اين جايزه، آثار راه يافته به فهرست نهايي اين دوره را متنوع ناميد و گفت هرگز تا به اين حد از آثار جالب در يك زمان نرسيده بوديم.

اين جايزه چهره‌هاي شاخصي را به جهان ادبي معرفي كرده كه چهار چهره دريافت كننده جايزه نوبل ادبيات يعني سر ويليام گولدينگ، نادين گورديمر، جي.ام كوئتزي از آن جمله‌اند. دوريس لسينگ نيز در سال 1994 و 13 سال پيش از آن كه جايزه نوبل را دريافت كند جايزه بيوگرافي اين مسابقه را از آن خود كرده بود.

در فهرست نهايي امسال در زمينه اثر داستاني توني موريسون، سباستيان بري، اندرو كرومي، آدام مارس جونز و محمد حنيف حضور دارند.

در بخش بيوگرافي نيز كريستوفر بيگسبي براي نوشتن بيوگرافي آرتور ميلر تا سال 1962، جكي وال اشلاگر با كتاب بيوگرافي مارك شاگال نقاش مدرنيست، شيلا روبوتام با اثري درباره ادوارد كارپنتر، مايكل هولرويد با اثري درباره الن تري و جرالد مارتين براي نوشتن بيوگرافي گابريل گارسيا ماركز حضور دارند.


یادداشت های بازدیدکنندگان
نام شما / ایمیل شما

ورود و خروج
نام کاربری

کلمه عبور

مرا به ياد داشته باش
فراموش کردن کلمه عبور
ثبت نام نكرده ايد؟ عضویت
پــیـونــد ها
مجمع ناشران الکترونیک
کتابخانه‌ی امید ایران
کتابخانه‌ الکترونیکی ‌نسیم‌ رضوان
کتاب همراه
شرکت انتشارات ویژه نشر
کتاب کودک
خرید کتاب ارشاد
خبرگزاری کتاب ايران
خانه كتاب
جایزه ادبی ایران
پایگاه‌دریافت‌کتب‌الکترونیکی
پارس بوک
این روشنای نزدیک
آی کتاب
کتابخانه مجازی ایران
کتابخانه دانشکده پزشکی شیراز
کتابخانه الکترونیکی ویکیو
آی آی کتاب
آدینه بوک
نشر کارنگ

sokhangostar All Rights reserved 2007

 info@sokhangostar.com