چهارشنبه 2 خرداد 1403 03:02
photograph momaiez
nima Chekhov
کتاب های پیشنهادی
تازه های نشر
دیروز؛ زادروز پدر رمان‌‌هاي تاريخي جهان چاپ

 

«سر والتر اسكات» رمان‌نويس، شاعر و مورخ اسكاتلندي و يكي از برجسته‌ترين چهره‌هاي رمانتيسيسم انگلستان پانزدهم اگوست سال 1771 در ادينبورگ متولد شد.

به گزارش خبرگزاري فارس، اين نويسنده كه با گذشت دو قرن هنوز آثار با استقبال خوانندگان ادبي در سراسر جهان مواجهه مي‌شود تا امروز رمان‌ها و مجموعه اشعار متعددي را منتشر كرده است كه از آنها مي‌توان به «آيوانهو»، « راب روي»، « بانوي درياچه» و «ويورلي» اشاره كرد.
«اسكات» يكي از موفق‌ترين نويسندگان ربع اول قرن نوزدهم است است كه در زمان خود توانست قالبي جديد را براي نگارش رمان‌ها و داستان‌هاي تاريخي ابداع كند و لقب «پدر رمان‌هاي تاريخي» را از آن خود كند.
او در غالب داستان‌ها، رمان‌ها و مجموعه اشعارش به بازگويي وقايع مهم، مهيج و تاريخي كشورش مي‌پردازد و بخشي از تاريخ انگليس و فرانسه را در قرون وسطي با شخصيت‌هاي ماندگاري در قالب شاه و وزير، مزرعه‌دار و راهزن، رجل سياسي و گدايان به تصوير ميكشد.
«والتر اسكات» در سال 1771 در ادينبورگ متولد شد و بر اثر ابتلا به بيماري فلج‌اطفال از همان دوران كودكي لنگ شد. او تحصيلات مقدماتي‌خود را در زادگاهش گذراند و در سنين نوجواني به شعر، تاريخ و مطالعه قصه‌هاي افسانه‌اي علاقمند شد.
رفت و آمدهاي اين نويسنده به مرز انگلستان و ايرلند در آغاز جواني‌اش موجب شد تا اين نويسنده به زيبايي‌هاي طبيعت و مناظر شاعرانه و ترانه‌هاي عاميانه و همينطور افسانه‌هاي زيبا و فلكلور اين مناطق توجه بيشتري كند و با الهام از اين زيبايي‌ها به سرودن اشعارش بپردازد.
از اين رو او از سال 1803 به بعد انتشار مجموعه‌اي از قصه‌ها و داستان‌هاي منظوم و قديمي را با نام «سر تريسترم» را آغاز كرد و به فاصله كمي از آن يكي از معروف‌ترين آثارش را كه مجموعه‌اي با نام «درايدن» بود در سال 1808 منتشر كرد.
او با انتشار « ترانه‌ آخرين خنياگر» در سال 1805 آنچنان شهرتي يافت كه آثارش بيش از پيش مورد توجه منتقدان و صاحب‌نظران ادبي و مخاطبين ادبيات قرار گرفت.
آثار اين نويسنده معرفت وسيعي از عالم واقعي را به معرض ديد خواننده قرار مي‌دهد. معرفتي كه نويسنده آن در سراسر زندگي‌اش آن را مشاهده كرده و بدون دريغ آن را با خوانندگان خود به اشتراك مي‌گذارد.
والتر اسكات سپتامبر سال 1832 در اسكاتلند و در سن 61 سالگي چشم از جهان فرو بست.


یادداشت های بازدیدکنندگان
نام شما / ایمیل شما

ورود و خروج
نام کاربری

کلمه عبور

مرا به ياد داشته باش
فراموش کردن کلمه عبور
ثبت نام نكرده ايد؟ عضویت
پــیـونــد ها
مجمع ناشران الکترونیک
کتابخانه‌ی امید ایران
کتابخانه‌ الکترونیکی ‌نسیم‌ رضوان
کتاب همراه
شرکت انتشارات ویژه نشر
کتاب کودک
خرید کتاب ارشاد
خبرگزاری کتاب ايران
خانه كتاب
جایزه ادبی ایران
پایگاه‌دریافت‌کتب‌الکترونیکی
پارس بوک
این روشنای نزدیک
آی کتاب
کتابخانه مجازی ایران
کتابخانه دانشکده پزشکی شیراز
کتابخانه الکترونیکی ویکیو
آی آی کتاب
آدینه بوک
نشر کارنگ

sokhangostar All Rights reserved 2007

 info@sokhangostar.com