جمعه 29 شهريور 1398 05:37
photograph momaiez
nima Chekhov
کتاب های پیشنهادی
تازه های نشر
انتشار اشعار قيصر‌ امين‌پور به خط بريل چاپ

 

سه جلد كتاب شعر از آثار قيصر امين‌پور به خط بريل چاپ شده و در دسترس نابينايان قرار گرفته است.

حسن عبدلي مسئول بخش نابينايان كتابخانه آيت‌الله خامنه‌اي قم، در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قم اظهار داشت: كتاب‌هاي «گل‌ها همه آفتابگرداند»، «دستور زبان عشق» و «آينه‌هاي ناگهان» به خط بريل در 120 نسخه چاپ شده و در اختيار نابينايان قرار گرفت.
وي تصريح كرد: با استقبال صورت گرفته از آثار، درصدد هستيم كتاب‌هايي در زمينه‌هاي مختلف هنري و برخي زيارتنامه‌ها و ادعيه را نيز به خط بريل چاپ كرده و در اختيار علاقمندان قرار دهيم.
عبدلي تعداد كتاب‌هاي بريل موجود در اين كتابخانه را يك‌هزار و 555 نسخه در 450 عنوان كرد و در ادامه گفت: در حال حاضر 234 نفر از نابينايان و كم‌بينايان استان قم در گروه سني نوجوان و جوان از خدمات بخش نابينايان كتابخانه آيت‌الله خامنه‌اي استفاده مي‌كنند.
مسئول بخش نابينايان كتابخانه آيت‌الله خامنه‌اي افزود: در راستاي ارائه خدمات مطلوب به جامعه نابينايان امكانات ويژه‌اي براي استفاده آنها از فضاي كتابخانه فراهم كرده‌ايم.
عبدلي با اشاره به برخي از امكانات فراهم شده ويژه نابينايان، كاغذهاي ويژه‌ براي آنان، نوار خام، پرينتر مخصوص چاپ خط بريل، نرم‌افزارهاي ترجمه ساز و ... را از امكانات موجود در اين كتابخانه نام برد.
وي منابع دانشگاهي موجود در كتابخانه نابينايان قم را مربوط به رشته‌هاي الهيات، مترجمي زبان، حقوق و ادبيات دانست و گفت: اين كتابخانه در صورت تقاضاي دانشجويان، منابع درسي آنها را به كتاب تبديل كرده و در اختيارشان قرار مي‌دهد.
مسئول بخش نابينايان كتابخانه آيت‌الله خامنه‌اي قم ادامه داد: با توجه به شرايط جسمي نابينايان، نرم‌افزارهاي گويايي تهيه شده و زمينه استفاده از اين آنها در محيط كتابخانه براي نابينايان فراهم شده است.
وي با اشاره به بخش گوياي كتابخانه اظهار داشت: در اين بخش نيز يك‌هزار و 300 عنوان كتاب در اختيار نابينايان مراجعه كننده به اين كتابخانه قرار مي‌گيرد.


یادداشت های بازدیدکنندگان
نام شما / ایمیل شما

ورود و خروج
نام کاربری

کلمه عبور

مرا به ياد داشته باش
فراموش کردن کلمه عبور
ثبت نام نكرده ايد؟ عضویت
پــیـونــد ها
مجمع ناشران الکترونیک
کتابخانه‌ی امید ایران
کتابخانه‌ الکترونیکی ‌نسیم‌ رضوان
کتاب همراه
شرکت انتشارات ویژه نشر
کتاب کودک
خرید کتاب ارشاد
خبرگزاری کتاب ايران
خانه كتاب
جایزه ادبی ایران
پایگاه‌دریافت‌کتب‌الکترونیکی
پارس بوک
این روشنای نزدیک
آی کتاب
کتابخانه مجازی ایران
کتابخانه دانشکده پزشکی شیراز
کتابخانه الکترونیکی ویکیو
آی آی کتاب
آدینه بوک
نشر کارنگ

sokhangostar All Rights reserved 2007

 info@sokhangostar.com