يكشنبه 30 ارديبهشت 1403 09:12
photograph momaiez
nima Chekhov
کتاب های پیشنهادی
تازه های نشر
دبير جديد جوايز ادبي به‌زودي معرفي مي‌شود چاپ

محسن پرويز، معاون امور فرهنگي وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي، با اشاره به پايان مأموريت محمد‌علي رمضاني فراني، دبير جوايز ادبي وزارت ارشاد اعلام كرد ، با قطع همكاري رمضاني فراني، به‌زودي دبير جديد اين جوايز معرفي خواهد شد.

وی همچنین گفت: با تغيير و جابه‌جايي مديركل اداره كتاب و دبير جوايز كتاب سال، كتاب فصل و جلال آل احمد در اين مقطع زماني موافق نبودم و اين اتفاقي ناگزير بود.
محسن پرويز، يك روز پس از پايان ماموريت مديركل اداره كتاب وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي كه دبيري جوايز كتاب سال و كتاب فصل را نيز بر عهده داشت، در پاسخ به خبرگزاري كتاب ايران(ايبنا)، درباره دليل كناره گيري محمدعلي رمضاني فراني از سمت‌هاي اجرايي‌اش در وزارتخانه‌اي كه در غياب وزير مستعفي، معاونت فرهنگي آن را برعهده دارد، يك سال به عقب برگشت و با اشاره به مديريت سابق اداره كتاب گفت: به نظر من در آن مقطع زماني، بركناري «حميدزاده» از مديريت اداره كتاب، مطلوب نبود. من فكر مي‌كردم ايشان مي‌توانند تا پايان زمان دولت نهم به فعاليت خود ادامه دهند؛ بنابراين قصد تغيير ايشان را  نداشتم؛ اما نظر وزير بر جابه‌جايي ايشان بود. در نهايت با بركناري آقاي حميدزاده، آقاي محمدعلي رمضاني فراني، مسووليت اداره كتاب و دبيري جوايز ادبي وزارت ارشاد را برعهده گرفت.

وي ادامه داد: رمضاني از طرف دانشگاه امام حسين(ع) در وزارت ارشاد مامور به خدمت بود. با پايان يافتن دوره ماموريت وي در پايان سال گذشته، معاونت مالي و اداري وزارتخانه اصرار داشت كه ايشان قبل از پايان دوران ماموريت خود به شغل سابقش بازگردد.

معاون امور فرهنگي وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي، با بيان اين‌‌كه تغيير رمضاني را هم در اين مقطع زماني به مصلحت نمي‌دانستيم، افزود: در مكاتبه با مسوولان دانشگاه‌ محل خدمت وي، مسوولان آنجا مدت ماموريت مديركل سابق اداره كتاب را تمديد نكردند و بر اساس قانون، ايشان بايد به كار قبلي خود باز مي‌گشت.
 
پرويز تصريح كرد: مديران كل وزارتخانه با نظر وزير انتخاب مي‌شوند و در اين شرايط نمي‌توان مديركل تازه‌اي را براي اين اداره برگزيد؛ بنابراين بايد تا انتخاب وزير جديد فرهنگ و ارشاد اسلامي منتظر ماند تا با حضور ايشان مدير كل جديد هم انتخاب شود.

به گفته پرويز، رمضاني فراني، پس از قطع همكاري با وزارت ارشاد، از دبيري علمي جوايز كتاب سال، كتاب فصل و ... استعفا داد كه با استعفاي وي موافقت شده است.

معاون فرهنگي وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي، در بخش ديگري از سخنان خود گفت: دبير جوايز كتاب سال جمهوري اسلامي ايران، كتاب فصل، جلال آل احمد و... به‌زودي انتخاب و معرفي خواهد شد.

وي در پايان تاكيد كرد: اين تغييرات مديريتي، ناخواسته بود و ما به اين جابه‌جايي‌ها علاقه‌مند نبوديم .

به گزارش «ايبنا» روز گذشته و با حكم محسن پرويز، «محمد اللهياري فومني» به سرپرستي اداره كتاب منصوب شد.


یادداشت های بازدیدکنندگان
نام شما / ایمیل شما

ورود و خروج
نام کاربری

کلمه عبور

مرا به ياد داشته باش
فراموش کردن کلمه عبور
ثبت نام نكرده ايد؟ عضویت
پــیـونــد ها
مجمع ناشران الکترونیک
کتابخانه‌ی امید ایران
کتابخانه‌ الکترونیکی ‌نسیم‌ رضوان
کتاب همراه
شرکت انتشارات ویژه نشر
کتاب کودک
خرید کتاب ارشاد
خبرگزاری کتاب ايران
خانه كتاب
جایزه ادبی ایران
پایگاه‌دریافت‌کتب‌الکترونیکی
پارس بوک
این روشنای نزدیک
آی کتاب
کتابخانه مجازی ایران
کتابخانه دانشکده پزشکی شیراز
کتابخانه الکترونیکی ویکیو
آی آی کتاب
آدینه بوک
نشر کارنگ

sokhangostar All Rights reserved 2007

 info@sokhangostar.com