جمعه 8 مهر 1401 01:51
photograph momaiez
nima Chekhov
کتاب های پیشنهادی
تازه های نشر
يك جايزه معتبر براي يك نويسنده معتبر چاپ

 

«توني كوشنر» نمايشنامه‌نويس و برنده جايزه پوليتزر و جايزه توني، جايزه ادبي شيكاگو تريبيون را براي يك عمر فعاليت ادبي 8 نوامبر دريافت مي‌كند.

به گزارش خبرگزاري كتاب ايران (ايبنا) به نقل از شيكاگو تريبيون، نويسنده كتاب «فرشتگان در آمريكا» در جريان جشنواره شيكاگو اين جايزه را دريافت مي‌كند.
 
كوشنر با دريافت اين جايزه به فهرست برندگان پيشين اين جايزه و چهره‌هاي درخشاني چون آرتور ميلر، تام وولف، آگوست ويلسون، جويس كرول اوتس، مارگارت آتوود و اي.ال دوكتروف پيوست كه پيش از او اين جايزه را دريافت كرده‌اند.

جايزه يك عمر فعاليت ادبي به نويسنده‌اي اهدا مي‌شود كه تمامي آثارش تاثير عميقي بر جامعه آمريكا گذاشته باشد. هر سال گروهي از ويراستاران اين موسسه بزرگ فهرستي از نويسنده‌هاي شايسته را تهيه مي‌كنند و سرانجام اين افتخار نصيب نويسنده‌اي مي‌شود كه رمان‌ها، نمايشنامه‌ها يا داستان‌هايش با مخاطبان ارتباط برقرار كرده و چهره‌اي را كه از ادبيات در بين مخاطبان وجود دارد، ارتقا بخشد.
 
كوشنر كه براي اثرش «فرشتگان در آمريكا» برنده جايزه پوليتزر و جايزه توني شده، برنده اسكار هم هست و براي انتقال عقايد سياسي و فلسفه فردي‌اش از طريق ادبيات بارها تحسين شده است. او متولد سال 1956 در نيويورك و دانش آموخته ادبيات در دانشگاه كلمبيا است. يكي از نخستين نمايشنامه‌هاي او با نام «بله بله، نه، نه» در سال 1985 نوشته شد.
 
«فرشتگان در آمريكا» كه درباره سياست و ايدز در جامعه آمريكاست و در دهه 80 نوشته شده، در دو بخش و با يك نمايش 7 ساعته، به روي صحنه رفت كه بخش اول آن با عنوان «دستاوردهاي هزاره» و بخش دوم در سال 1991 با نام «پروستريكا» اجرا شد. او در اين نمايشنامه موضع‌گيري‌هاي سياسي آمريكا را به نقد مي‌كشد.
كوشنر براي همين نمايشنامه در سال 1993 برنده پوليتزر شد.


یادداشت های بازدیدکنندگان
نام شما / ایمیل شما

ورود و خروج
نام کاربری

کلمه عبور

مرا به ياد داشته باش
فراموش کردن کلمه عبور
ثبت نام نكرده ايد؟ عضویت
پــیـونــد ها
مجمع ناشران الکترونیک
کتابخانه‌ی امید ایران
کتابخانه‌ الکترونیکی ‌نسیم‌ رضوان
کتاب همراه
شرکت انتشارات ویژه نشر
کتاب کودک
خرید کتاب ارشاد
خبرگزاری کتاب ايران
خانه كتاب
جایزه ادبی ایران
پایگاه‌دریافت‌کتب‌الکترونیکی
پارس بوک
این روشنای نزدیک
آی کتاب
کتابخانه مجازی ایران
کتابخانه دانشکده پزشکی شیراز
کتابخانه الکترونیکی ویکیو
آی آی کتاب
آدینه بوک
نشر کارنگ

sokhangostar All Rights reserved 2007

 info@sokhangostar.com