پنجشنبه 7 مهر 1401 19:57
photograph momaiez
nima Chekhov
کتاب های پیشنهادی
تازه های نشر
پاي «اوباما» به فرهنگ لغات عاميانه باز شد چاپ

ويراست ششم از فرهنگ عاميانه يو.سي.ال.اي كه اين ماه منتشر مي‌شود، داراي مدخل‌هاي جديدي است كه با «اوباما» رييس جمهور آمريكا در ارتباطند.

به گزارش خبرگزاري كتاب ايران (ايبنا) به نقل از واشنگتن پست، اين كتاب كه هر 4 سال يك بار با ويرايش «پاملا مونرو» پروفسور زبان شناسي UCLA و دانشجويان او در اين دانشگاه منتشر مي‌شود، در آخرين ويرايش خود «اوباما» را نيز وارد اين فرهنگ محاوره كرده است.
اين ديكشنري داراي روندي علمي است كه با جمع آوري واژه‌هايي كه دانشجويان اين رشته از زبان دوستانشان مي‌شوند، شروع مي‌شود و بعد با تحليلي جزيي‌گرايانه بررسي و پس از رسيدن به اين اطمينان كه همه تلفظ ها و منظورها درست دريافت شده اند، وارد اين فرهنگ مي‌شوند.

خانم مونرو گفته است:شما مي‌توانيد از طريق اين لغت‌نامه ضمن آشنايي با گرامر و چگونگي هجي كردن هر واژه، با كاربرد جديد و دقيق آن نيز آشنا شويد.

از واژه ها و اصطلاحاتي كه اخيرا به اين فرهنگ اضافه شده «اوباما» و مفاهيمي اند كه به ذهن متبادر مي‌شوند از جمله، واژه اوباما به معني «خونسرد» و جمله «خيلي اوبامايي» به عنوان كاربرد آن آمده است.

اين مجموعه 160 صفحه‌اي دربرگيرنده واژه‌ها، تعاريف آنها،  جمله‌هاي نمونه و يادداشت‌هايي درباره ريشه‌شناسي و اصل يك واژه محاوره‌اي جديد است.


یادداشت های بازدیدکنندگان
نام شما / ایمیل شما

ورود و خروج
نام کاربری

کلمه عبور

مرا به ياد داشته باش
فراموش کردن کلمه عبور
ثبت نام نكرده ايد؟ عضویت
پــیـونــد ها
مجمع ناشران الکترونیک
کتابخانه‌ی امید ایران
کتابخانه‌ الکترونیکی ‌نسیم‌ رضوان
کتاب همراه
شرکت انتشارات ویژه نشر
کتاب کودک
خرید کتاب ارشاد
خبرگزاری کتاب ايران
خانه كتاب
جایزه ادبی ایران
پایگاه‌دریافت‌کتب‌الکترونیکی
پارس بوک
این روشنای نزدیک
آی کتاب
کتابخانه مجازی ایران
کتابخانه دانشکده پزشکی شیراز
کتابخانه الکترونیکی ویکیو
آی آی کتاب
آدینه بوک
نشر کارنگ

sokhangostar All Rights reserved 2007

 info@sokhangostar.com