سه شنبه 1 خرداد 1403 13:18
photograph momaiez
nima Chekhov
کتاب های پیشنهادی
تازه های نشر
كتابي جديد درباره اسطوره‌اي به نام «لنس آرمسترانگ» چاپ

يك كتاب جديد با عنوان «لنس» كه به وسيله انتشارات «دا كاپو» منتشر شده، به بررسي زندگي و موفقيت‌هاي لنس آرمسترانگ و انگيزه‌هاي او مي‌پردازد.

به گزارش خبرگزاري كتاب ايران ‌(ايبنا) به نقل از نيويورك تايمز، بيش از يك دوجين كتاب درباره اين قهرمان ورزشي كه نه تنها در عرصه‌هاي دوچرخه سواري به موفقيت‌هاي استثنايي دست يافته بلكه بر هيولايي چون سرطان هم فايق آمده منتشر شده است.

در اين ميان دو كتاب بيوگرافي خودنوشت به قلم خود آرمسترانگ وجود دارد كه موفقيت آرمسترانگ در عرصه نوشتن را هم تثبيت كردند و به فروشي عظيم دست يافتند.

آيا چيز ديگري براي گفتن باقي مانده است؟ به نظر مي‌رسد جواب اين سوال بله باشد. زيرا «ويلكينسون» با استناد به نقل قولي از آرمسترانگ در مسابقات دوچرخه‌سواري سال پيش تور دو فرانس كه گفته بود به همه غلبه مي‌كند، ماجرا را شروع كرده است؛ در اين مسابقات هر چند آرمسترانگ پيروزي را به كارلوس ساستر واگذاشت، اما با ادعاي پيروزي در مسابقه پس از سه سال كناره‌گيري به عرصه اين رقابت‌ها بازگشته بود.

ويلكينسون در اين كتاب جديد با انجام مجموعه‌اي از مصاحبه‌ها با اطرافيان اين چهره برتر عرصه دوچرخه‌سواري جهان، از ترس و عصباتيت از شكست به عنوان محرك آرمسترانگ براي شركت در اين رقابت‌هاي سنگين ياد مي‌كند. او نشان مي‌دهد كه پدر آرمسترانگ، نخستين معلم او، دوستان دوران بچگي‌اش، پزشك خانوادگي و كسي كه به او گفت كه به سرطان دچار شده و بيماري تا شش‌ها و معده او هم گسترش يافته، چه نظري درباره او دارند.

در كتاب «لنس» همه اين چهره‌ها فرصت يافته اند تا هر نظري كه درباره آرمسترانگ دارند را بيان كنند.

آرمسترانگ امسال نيز در مسابقات تور دو فرانس 2009 شركت كرد. او كه هفت بار در اين مسابقه به پيروزي دست يافته گفت كه سال بعد هم در اين مسابقه شركت مي‌كند تا هشتمين جايزه را نصيب خود كند. اين در حالي است كه در تاريخ 105 ساله برگزاري اين مسابقه، آرمسترانگ سه بار بيشتر از ركورد دار پيشين، پيروز شده است.

لنس آرمسترانگ، نخستين بار در 13 سالگی در یک تورنمنت دوچرخه‌سواری برنده شد و در 16 سالگی ديگر یک دوچرخه سوار حرفه‌ای بود. در سال 1996 او برترین دوچرخه سوار جهان بود و همان سال بود كه فهميد با نوجه به ابتلا به سرطان امکان زنده ماندنش کمتر از 50 درصد است. با اين حال او بر بيماري غلبه كرد و بازگشتی شگفت‌انگیز به دنیای دوچرخه‌سواری را تجربه كرد.

لنس آرمسترانگ از سال 1999 تا 2005 هفت بار متوالی برنده جام دور فرانسه شد.

آرمسترانگ پس از تجربه بيماري بنیاد لنس آرمسترانگ را تاسیس کرد كه در زمینه پیشگیری از سرطان، دستیابی به آزمایش‌های این بیماری و مراقبت از بیماران و توسعه شرایط زندگی آنها فعالیت می‌کند. این بنیاد همچنین در زمینه‌های تحقیقاتی نیز سرمایه‌گذاری می‌کند.


یادداشت های بازدیدکنندگان
نام شما / ایمیل شما

ورود و خروج
نام کاربری

کلمه عبور

مرا به ياد داشته باش
فراموش کردن کلمه عبور
ثبت نام نكرده ايد؟ عضویت
پــیـونــد ها
مجمع ناشران الکترونیک
کتابخانه‌ی امید ایران
کتابخانه‌ الکترونیکی ‌نسیم‌ رضوان
کتاب همراه
شرکت انتشارات ویژه نشر
کتاب کودک
خرید کتاب ارشاد
خبرگزاری کتاب ايران
خانه كتاب
جایزه ادبی ایران
پایگاه‌دریافت‌کتب‌الکترونیکی
پارس بوک
این روشنای نزدیک
آی کتاب
کتابخانه مجازی ایران
کتابخانه دانشکده پزشکی شیراز
کتابخانه الکترونیکی ویکیو
آی آی کتاب
آدینه بوک
نشر کارنگ

sokhangostar All Rights reserved 2007

 info@sokhangostar.com