دوشنبه 30 دي 1398 20:42
photograph momaiez
nima Chekhov
کتاب های پیشنهادی
تازه های نشر
نوجوان كره‌اي، رمان تاريخي نوشت چاپ

 

يك دختر 15 ساله كره‌اي، دست به كار نوشتن كتابي تاريخي شده است كه مي‌گويد خواندن آن براي بعضي‌ها سخت است.

ايبنا نوجوان: «لي.سو يانگ» دختر كره‌اي كه در كلاس نهم درس مي‌خواند، يك كتاب حسابي و پرحجم درباره‌ي تاريخ رومي‌ها، آن هم به زبان انگليسي نوشته است.

او در اين كتاب 603 صفحه‌اي كه اسم آن را «شورش» گذاشته است، به بررسي جنگ سوم «سيلور» يا جنگ اسپارتاكوس پرداخته كه در سال‌هاي 73 تا 71 پيش از ميلاد مسيح رخ داد.

«لي»، نويسنده نوجوان مي‌گويد يك سال و نيم براي نوشتن اين رمان وقت گذاشته و براي نوشتن آن، وقايع تاريخي را با تخيل خودش تركيب كرده است.

او مي‌گويد: «وقتي 13ساله بودم، يك طوطي از دوست هديه گرفتم. اسم اين طوطي را گذاشتم «قيصر» (لقب حاكم روم) دليل انتخابم اين بود كه كتابي خوانده بودم كه قهرمان آن سگي به نام «ناپلئون» بود. (بيچاره ناپلئون!) و همان موقع از اين اسم‌هاي تاريخي‌ خوشم آمد.»

كار به همين‌جا محدود نمي‌شود، چون «لي» كم كم به موضوع ناپلئون و كشورگشايي‌هاي او علاقه‌مند شد و به دنبال آن از تاريخ رومي‌ها هم  شناخت پيدا كرد.

اين دختر نوجوان كه تاكنون يك سال در فرانسه و سه سال در آمريكا زندگي كرده است، تا پيش از اين داستان‌هاي كوتاهي به زبان انگليسي نوشته بود؛ اما اين نخستين بار است كه او دست به‌كار نوشتن يك رمان تمام عيار شده است.

«لي» كه عاشق مطالعه است، مي‌گويد پيش از اين روزي يك كتاب مي‌خواندم؛ اما حالا چون درس‌هايم سنگين شده، 3 يا 4 روز طول مي‌كشد تا يك كتاب را تمام كنم.

«لي» به علوم اجتماعي علاقه‌مند است و زبان و تاريخ هم برايش  جذابند. او، همان‌طور كه خود مي‌گويد، ابتدا مي‌خواست يك كتاب درباره‌ي قيصر بنويسد؛ اما وقتي به دنبال اطلاعاتي درباره‌ي اين پادشاه رومي، رفت تازه متوجه شد كه همه‌ي تاريخ آن دوران، جالب و هيجان‌انگيز است. براي همين موضوع كتابش را گسترش داد و پس از اين‌كه متوجه شد كتاب‌هاي تاريخيِ كمي درباره‌ي اسپارتاكوس وجود دارد، تصميم گرفت اين كتاب را بنويسد.

اين نويسنده‌ي جوان مي‌گويد: «مادرم عجله داشت كه من اين كتاب را زودتر بنويسم و تمام كنم تا پس از آن به سراغ درس‌هايم بروم و وقت بيش‌تري را براي تحصيلم بگذارم؛ اما وقتي كتابم منتشر شد او از همه خوشحال‌تر بود.
 
موضوع برده‌ها و گلادياتورها در تاريخ روم باستان باعث شده تا نويسنده بتواند با خيال‌پردازي حسابي، داستان تاريخي جذابي را در كتابش شكل بدهد.


یادداشت های بازدیدکنندگان
نام شما / ایمیل شما

ورود و خروج
نام کاربری

کلمه عبور

مرا به ياد داشته باش
فراموش کردن کلمه عبور
ثبت نام نكرده ايد؟ عضویت
پــیـونــد ها
مجمع ناشران الکترونیک
کتابخانه‌ی امید ایران
کتابخانه‌ الکترونیکی ‌نسیم‌ رضوان
کتاب همراه
شرکت انتشارات ویژه نشر
کتاب کودک
خرید کتاب ارشاد
خبرگزاری کتاب ايران
خانه كتاب
جایزه ادبی ایران
پایگاه‌دریافت‌کتب‌الکترونیکی
پارس بوک
این روشنای نزدیک
آی کتاب
کتابخانه مجازی ایران
کتابخانه دانشکده پزشکی شیراز
کتابخانه الکترونیکی ویکیو
آی آی کتاب
آدینه بوک
نشر کارنگ

sokhangostar All Rights reserved 2007

 info@sokhangostar.com