پنجشنبه 14 مهر 1401 00:00
photograph momaiez
nima Chekhov
کتاب های پیشنهادی
تازه های نشر
همينگوی 110 ساله شد چاپ

دیروز صد و دهمين سالروز تولد «ارنست همينگوی» نويسنده و روزنامه‌نگار «نسل گمشده» ادبيات آمريكا بود.هر سال به اين مناسبت برنامه‌هاي متنوعي در سراسر جهان برگزار مي‌شود.

به گزارش خبرگزاری كتاب ايران (ايبنا)، به مناسب صد و دهمين سالروز تولد اين نويسنده سازمان‌های مختلفی در ايالات متحده برای او مراسم يادبود به پا كرده‌اند. يكی از اين مراسم، سخنرانی تولد همينگوی در «اوك پارك» محل تولد و رشد اوست. اين مراسم توسط بنياد همينگوی برگزار می‌شود و مهمانان آن به خوانش و بررسی برخی از آثار او می‌پردازند.

يكی ديگر از برنامه‌هايی كه هرسال در سالروز تولد همينگوی برگزار می‌شود، انتخاب فردی است كه بيشترين شباهت ظاهری را به او داشته باشد. اين فرد مدال و مجسمه همينگوی را دريافت می‌كند.

بنياد «اوا گاردنر» بازيگر آمريكايی كه رابطه نزديكی با همينگوی داشت و او را «پدر» مي‌ناميد نيز نمايشگاهی با عنوان «آوا و همينگوی» برگزار كرده است كه در آن عكس‌ها، هدايا و يادگاری‌ها اين دو شخصيت مشهور به نمايش گذاشته می‌شود. «آدم‌كش‌ها»، «خورشيد طلوع می‌كند» و «برف‌های كليمانجارو» عنوان سه فيلمی است كه بر اساس داستان‌های همينگوی ساخته شده و گاردنر در آن‌ها به ايفای نقش پرداخته است.

«ارنست همينگوی» نويسنده افسانه‌ای ادبيات آمريكا 21 جولای سال 1899 نزديك شيكاگو متولد شد. او يكی از نويسندگانی بود كه در جريان جنگ اول جهانی با تبعيد خودخواسته به پاريس رفت. او در سال 1953 جايزه پوليتزر را براي نگارش «پيرمرد و دريا» از آن خود كرد و يك سال بعد برنده مدال نوبل ادبيات شد.

از «پيرمرد و دريا»، «وداع با اسلحه» و «خورشيد طلوع می‌كند» تا «زنگ‌ها برای كه به صدا درمی‌آيند» و «بهشت عدن» زندگی و خاطرات همينگوی توسط نوشته‌هايش به نسل‌های بعد منتقل شده‌است.

 


یادداشت های بازدیدکنندگان
نام شما / ایمیل شما

ورود و خروج
نام کاربری

کلمه عبور

مرا به ياد داشته باش
فراموش کردن کلمه عبور
ثبت نام نكرده ايد؟ عضویت
پــیـونــد ها
مجمع ناشران الکترونیک
کتابخانه‌ی امید ایران
کتابخانه‌ الکترونیکی ‌نسیم‌ رضوان
کتاب همراه
شرکت انتشارات ویژه نشر
کتاب کودک
خرید کتاب ارشاد
خبرگزاری کتاب ايران
خانه كتاب
جایزه ادبی ایران
پایگاه‌دریافت‌کتب‌الکترونیکی
پارس بوک
این روشنای نزدیک
آی کتاب
کتابخانه مجازی ایران
کتابخانه دانشکده پزشکی شیراز
کتابخانه الکترونیکی ویکیو
آی آی کتاب
آدینه بوک
نشر کارنگ

sokhangostar All Rights reserved 2007

 info@sokhangostar.com