يكشنبه 30 ارديبهشت 1403 07:46
photograph momaiez
nima Chekhov
کتاب های پیشنهادی
تازه های نشر
نمايشگاه بين‌المللي كتاب كودك دبي 2009 چاپ

 

نمايشگاه بين‌المللي كتاب كودك 2009 دبي كه كار خود را از 6 جولاي آغاز كرده‌بود، به كار خود خاتمه داد.

به گزارش خبرگزاري كتاب ايران (ايبنا) به نقل از خبرگزاري امارات،
اين نمايشگاه كه با هماهنگي و همكاري موسسه «محمدبن راشد آل مكتوم» شكل گرفت با استقبال زياد انتشارات عربي و جهاني روبه رو شد و با اعلام آمادگي بسياري از آنها براي مشاركت در نمايشگاه فوريه سال آينده، به پايان رسيد.

نمايشگاه بين‌المللي كتاب كودك دبي يكي از برنامه‌هاي استراتژيك موسسه محمدبن‌راشد ال مكتوم ، براي تشويق كتاب‌خواني است. اين موسسه افزايش كتاب‌خواني در ميان كودكان عرب و بالا بردن نسبت آن در مقايسه با نسبت‌هاي جهاني از طريق تشويق به خواندن كتاب، پشتيباني از صنعت انتشار كتاب كودك و تشويق كودكان و قانع كردن آنها به خواندن و لذت بردن از آن را در هدف دارد.

جمال اشحي، مدير اجرايي نمايشگاه بين‌المللي كتاب كودك دبي گفت : ما از اين استقبال و بازتاب مثبت نمايشگاه خوشحاليم و اين نمايشگاه به عنوان محرك اساسي براي گسترش ادبيات كودكان و ادبيات در كشورهاي عربي محسوب مي‌شود.

برمبناي بررسي‌هاي تحقيقاتي موسسه براي كشف نيازهاي كشورهاي عربي در راستاي زنده نگه‌داشتن ادبيات كودك كه محور برنامه‌ريزي‌هاي آينده كشورهاي عربي را تشكيل مي‌دهد، برگزاري اين نمايشگاه از اولويت‌ها است.

در كنار هدف اصلي اين نمايشگاه كه گسترش ادبيات كودك و تشويق آنها به خواندن است، اين نمايشگاه فرصت‌هاي بسياري را براي كشورهاي عربي و بازار جهاني فراهم مي‌آورد تا براي ساخت راه‌هاي ارتباطي و مشاركتي جديد تلاش كنند.

اين نمايشگاه دربرگيرنده باشگاه‌هاي گفت و گو ، كارگاه‌هاي آموزشي و ... نيز بود.

به علاوه هياتي از سوي موسسه محمد بن راشد آل مكتوم، امسال عهده‌دار گفتگو با انتشارات مختلف جهاني چون راندوم هاوس بود. در اين راستا جلسه‌هايي نيز با نمايندگان فرهنگي و ادبي در امريكا برگزار شد. نمايشگاه بين‌المللي كتاب كودك دبي بخشي از فعاليت‌هاي اين موسسه براي تشويق و ايجاد جامعه‌ايي بر اساس معرفت در نقاط مختلف جهان عربي است .


یادداشت های بازدیدکنندگان
نام شما / ایمیل شما

ورود و خروج
نام کاربری

کلمه عبور

مرا به ياد داشته باش
فراموش کردن کلمه عبور
ثبت نام نكرده ايد؟ عضویت
پــیـونــد ها
مجمع ناشران الکترونیک
کتابخانه‌ی امید ایران
کتابخانه‌ الکترونیکی ‌نسیم‌ رضوان
کتاب همراه
شرکت انتشارات ویژه نشر
کتاب کودک
خرید کتاب ارشاد
خبرگزاری کتاب ايران
خانه كتاب
جایزه ادبی ایران
پایگاه‌دریافت‌کتب‌الکترونیکی
پارس بوک
این روشنای نزدیک
آی کتاب
کتابخانه مجازی ایران
کتابخانه دانشکده پزشکی شیراز
کتابخانه الکترونیکی ویکیو
آی آی کتاب
آدینه بوک
نشر کارنگ

sokhangostar All Rights reserved 2007

 info@sokhangostar.com