شنبه 16 مهر 1401 01:32
photograph momaiez
nima Chekhov
کتاب های پیشنهادی
تازه های نشر
نامه‌اي از آخرین روزهای زندگی نویسنده فقید چاپ

 

 

آذریزدی: در پي آرامش بي‌هياهو هستم

مهدي آذريزدي نویسنده فقید ایرانی طي نامه‌ای در روزهای پاياني سال گذشته خطاب به ناشر کتاب‌هایش عنوان کرده كه از هيچ دستگاه و فردي گله و شكايتي ندارد.
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)،در اين نامه با عنوان «بخشنامه معتبر پاستوريزه» علاوه بر نكاتي كه  آذریزدی درباره شماره حساب و آدرس پستي‌اش به منظور انجام امور اداري قيد كرده است، تاكيد كرده كه از هيچ دستگاه و فردي گله و شكايتي ندارد و به دليل كهولت و بيماري در پي آرامشي بي‌هياهو ست.

بخش‌هايي از متن نامه آذريزدي به ناشر «قصه‌هاي خوب براي بچه‌هاي خوب» بدين شرح است: «باسلام و احترام، اين جانب مهدي آذريزدي بعد از تجارب عديده و بيماري و پيري سررسيده و احتياج به نوعي آرامش بي‌هياهو، سرانجام به يزد خودمان برگشته‌ام تا روزهاي آخر خود را در تنهايي، منزوي باشم. بنابراين با آرزوي سلامت و سعادت همه آشنايان دور و نزديك چهار فقره معلومات ذيل را عرضه مي‌دارم تا اگر چند صباح ديگر زنده ماندم، بعضي روابط ضروري ميسر باشد. اول اينكه بعد از اين نشاني پستي بنده فقط (يزد ـ صندوق پستي 357 ـ 89195) است. ضمناً هرگاه مرسوله‌اي هم به كتابفروشي گل‌هاي يزد برسد، به بنده مي‌رسانند. دوم اينكه تلفن ثابت قديمي نيز (***) است. ولي اوقاتي كه با آن فاصله دارم، بي‌جواب مي‌ماند. وسايل جديدتر ارتباطي هم ندارم. سوم اينكه تنها حساب بانكي‌ام حساب (***) به نام مهدي آذر با شمار (***) است كه هر گاه ناشر كتابي، كسي، بخواهد وجهي حواله كند، بايد به اين حساب بريزد. هيچ حسابي هم در هيچ بانك ديگري ندارم.  چهارم اينكه نشاني منزل را نمي‌دهم، چون با بيماري و از كارافتادگي، از هر نوع رفت و آمدي و ديداري و گفت و شنيدي عاجزم و پيري است و هزار عيب. »

این نامه با این جملات پایان می‌گیرد: «با اين ترتيب، نشاني‌ها و تلفن‌هاي ديگري كه قبلاً در خارج از يزد داده بودم، باطل شده و هرجا ثبت شده باشد، بايد حذف و محو شود. اما در نهايت، از هيچ كس يا دستگاهي گله‌مند نيستم، زيرا سرگذشت من حاصل كاهلي‌ها و بي‌كفايتي‌هاي خودم است. والسلام و نامه تمام 21/12/1387 . مهدي آذريزدي»


مهدي آذزيزدي نويسنده ايراني صبح پنجشنبه گذشته (۱۸تير) پس از گذراندن يك دوره بيماري در سن ۸۸ سالگي درگذشت. پیکر این نویسنده در یزد به خاک سپرده شد.


یادداشت های بازدیدکنندگان
نام شما / ایمیل شما

ورود و خروج
نام کاربری

کلمه عبور

مرا به ياد داشته باش
فراموش کردن کلمه عبور
ثبت نام نكرده ايد؟ عضویت
پــیـونــد ها
مجمع ناشران الکترونیک
کتابخانه‌ی امید ایران
کتابخانه‌ الکترونیکی ‌نسیم‌ رضوان
کتاب همراه
شرکت انتشارات ویژه نشر
کتاب کودک
خرید کتاب ارشاد
خبرگزاری کتاب ايران
خانه كتاب
جایزه ادبی ایران
پایگاه‌دریافت‌کتب‌الکترونیکی
پارس بوک
این روشنای نزدیک
آی کتاب
کتابخانه مجازی ایران
کتابخانه دانشکده پزشکی شیراز
کتابخانه الکترونیکی ویکیو
آی آی کتاب
آدینه بوک
نشر کارنگ

sokhangostar All Rights reserved 2007

 info@sokhangostar.com