شنبه 29 ارديبهشت 1403 10:29
photograph momaiez
nima Chekhov
کتاب های پیشنهادی
تازه های نشر
سودجويي سياستمداران آمريكايي از خاطره‌نويسي چاپ

 

فروش چشمگير آثار و خاطرات سياستمداران و دولتمردان آمريكايي و قراردادهاي ميليوني ناشران با آنها، بسياري از سياستمداران اين كشور را به خاطره‌نويسي علاقمند كرده است.

به گزارش خبرگزاري فارس، خاطره‌نويسي در سال‌هاي اخير در آمريكا به چنان حرفه پردر آمدي تبديل شده است كه بسياري از سياستمداران و هنرمندان آمريكايي را به خود مشغول كرده است.
درآمد حاصل از نگارش و انتشار خاطرات اين افراد در آمريكا به حدي زياد است كه با دستمزد هنرپيشگان و بازيگران هاليودي در اين كشور برابري مي‌كند و در بعضي موارد از آنها پيشي مي‌گيرد.
«كاندوليزا رايس» وزير سابق امور خارجه آمريكا، « لورا بوش» همسر رئيس جمهور اسبق آمريكا، «ديك چني» معاون رئيس جمهور آمريكا، «دونالد رامسفلد» وزير پيشين دفاع آمريكا و «جورج بوش» رئيس جمهور دوره قبل كشور آمريكا از جمله افرادي هستند كه به خاطره‌نويسي و كسب درآمد از اين طريق علاقه بسياري نشان داده‌اند.
اخيرا «سارا پيلين» فرماندار آلاسكا و يكي از مشاوران سناتور «مك كين» كانديداي رياست جمهوري آمريكا قصد دارد تا خاطراتش را با تمركز بر زندگي خانوادگي و دلمشغولي‌هاي شخصي‌اش به رشته تحرير در آورد.
در هفته‌هاي اخير در مطبوعات آمريكا اين شايعه وجود داشت كه «پيلين» قصد دارد با كناره‌گيري از فعاليت‌هاي سياسي‌اش خانه‌نشين شود و به نوشتن خاطراتش بپردازد، اما پلين در مصاحبه‌اي مطبوعاتي اعلام كرد كه با حفظ سمت‌هاي مديريتي‌اش قصد دارد كتاب خود را قلمي كند. او قراردادي را با يك ناشر آمريكايي امضا كرده و جزئياتي را درباره نام ناشر و ميزان قرارداد اعلام نكرده است.
استقبال بي‌نظير مردم از انتشار آثار سياستمداران و خواندن ناگفته‌هاي اين افراد يكي از دلمشغولي‌هاي اين روز مردمان آمريكاست. به گفته بسياري از مخاطبان اين قسم آثار مردم آمريكا از اين طريق با بسياري از ناگفته‌هاي سياستمداران و عملكردهاي آنها كه در برخي موارد با اشكالات بسياري آميخته است بهتر آشنا مي‌شوند.


یادداشت های بازدیدکنندگان
نام شما / ایمیل شما

ورود و خروج
نام کاربری

کلمه عبور

مرا به ياد داشته باش
فراموش کردن کلمه عبور
ثبت نام نكرده ايد؟ عضویت
پــیـونــد ها
مجمع ناشران الکترونیک
کتابخانه‌ی امید ایران
کتابخانه‌ الکترونیکی ‌نسیم‌ رضوان
کتاب همراه
شرکت انتشارات ویژه نشر
کتاب کودک
خرید کتاب ارشاد
خبرگزاری کتاب ايران
خانه كتاب
جایزه ادبی ایران
پایگاه‌دریافت‌کتب‌الکترونیکی
پارس بوک
این روشنای نزدیک
آی کتاب
کتابخانه مجازی ایران
کتابخانه دانشکده پزشکی شیراز
کتابخانه الکترونیکی ویکیو
آی آی کتاب
آدینه بوک
نشر کارنگ

sokhangostar All Rights reserved 2007

 info@sokhangostar.com